Tüm Cüzdanlara Tek Bir Uygulamadan Nasıl Erişilir? BK-Özel

Daraltma
X

• Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
yeni gönderiler
  • blackmagic
    • 17 Feb 2017
    • 685

Duyuru Tüm Cüzdanlara Tek Bir Uygulamadan Nasıl Erişilir? BK-Özel

Merhaba BK Ailesi sizlere bugün C98 Wallet'ten bahsetmek istiyorum.

C98 Wallet bana göre şu anda piyasadaki bütün walletleri silip atabilecek güzelliklere sahip...

ETH için Trustwallet, BSC için Metamask Solana için Phantom Wallet kullanmak gerekiyordu hep.
    Anlatacağım sistem sayesinde artık tüm bunlara son vereceğiz hepsi için tek uygulama yeterli. Çeşit çeşit programlar yükleyip cüzdanı riske atmaktansa bütün cüzdanları tek bir uygulama da kontrol etmek daha sağlıklı. Öncelikle şunu söylemeliyim C98 Wallet şu an da piyasadaki bir çok wallet uygulamasından daha güvenilir ve büyük bir platformm...

Neler yapabiliyoruz?
    1- Bütün Cüzdanlarımızı (Hangi ağda olduğu farketmeksizin) Bağlayabilirsiniz.
    2- Swap işlemleriniz için tek tek sitelere girmenize gerek yok. Uniswap, pancakeswap, quickswap benzeri swap platformlarının hepsi uygulamaya entegre ve çok pratik bir şekilde istediğinizden
    al sat yapabiliyorsunuz.
    3- Bütün Borsa hesaplarınızı bu cüzdana bağlayabiliyor ve dilerseniz yönetebiliyorsunuz..

Şimdi işlemlere geçelim.
    Yapmamız gerekenler öncelikle wallet.c98 adresine gidip bir üyelik oluşturuyoruz.
    Link burada: Authentication (coin98.com)

Referans: C984V0ACCY
    Referans ödülü olarak ne veriyor hiç bilmiyorum referans kısmına dileyen üstteki kodu yazabilir. Yazmazsanız da canınız sağolsun.
    Yazmıyorum ulen referans falan diyip kayıt oldunuz sonra vicdana geldiniz diyelim.. arkadaşlar onun içinde çözüm sunmuşlar uygulamadan daha sonra sizi kim önerdi kısmından yine referans kodu girebiliyorsunuz

Olayımıza gelelim üyeliğimizi oluşturduk.
    Dikkat etmemiz gereken şey bundan sonra cüzdanlarımıza erişirken üye olduğumuz mail adresi ve şifreyi kullanacağız c98 e girişte. o yüzden şifrenizi güvenli yapmanızda yarar var...

Yani her zaman kullandığınız bir mail ve şifre kullanırsanız ve bu başkaları tarafından biliniyorsa, aynı mail ve şifreyi uygulamaya girerek hesabınıza erişebilir...
    Erişir ise ne olur? onun da risklerini anlatayım: HİÇBİR ŞEY

Çünkü C98 wallet hesabınıza erişse de cüzdan private keylerinizi bilmediği için uygulamada sizin cüzdanlarınız gözükmeyecektir (Metamask Trust wallet, phantom, sollet vs)
    Yani siz mail adresinizle uygulamaya girip private keylerinizi girdiğinizde sadece size özel oluyor cüzdan. Olası bir durumda telefonunuzu kaybettiniz, ve ya hesabınıza başkası girdi uygulamayı indirip diyelim. Bu durumda yeniden cüzdanları tanımlaması gerekecektir uygulamaya. O yüzden bir sıkıntı oluşmayacaktır cüzdan kısmında...

Borsa kısmında ise ilerleyen bölümlerde anlatacağım api dediğimiz olay ile borsa hesabınızı cüzdana bağlıyorsunuz. onlar kalıyor ne yazık ki her zaman..
    yani telefonunuz kırıldı çalındı vs bişeyler oldu. yeni bir telefon aldınız ve uygulamayı tekrar yüklediniz. mail adresiniz ve şifrenizle giriş yaptınız... Bu durumda
    Apiler ile bağladığınız borsa hesaplarınız sistemde kayıtlı olarak görünmeye devam edecek fakat private keyli cüzdanlarınızı uygulamaya yeniden tanıtmanız gerekecek... sanırım anlaşılır olmuştur... Api kısmında da borsadan api oluştururken size 3 seçenek sunuyor...
    Bu api neler yapabilsin:
    1- Sadece bakiyeyi görüntülesin
    2- Trade yapabilsin
    3- Yatır çek yapabilsin...

Biz sadece bakiyemizi görüntüleme yetkisi vereceğiz... o yüzden de olası bir mail şifre çalıntı durumunda çalan kişi sadece borsadaki bakiyenizi görmekle yetinebilecek. başka hiçbir şey yapamayacak....

Mantık yeterinde oturduysa gelelim detaylara...
    Öncelikle telefonumuza uygulamayı indiriyoruz..

Android: Coin98 Wallet - Crypto Wallet & DeFi Gateway - Google Play'de Uygulamalar
    IOS: ‎Coin98 Wallet on the App Store (apple.com)

Uygulamayı indirdik daha önce zaten üye olmuştuk hesabımıza mail adresimiz ve şifremiz ile giriş yapıyoruz...
    Pin kodu belirleme falan fıstık işlemlerini tamamlıyoruz ve cüzdanı hazır hale getiriyoruz...

Buradan sonra öncelikle metamask trust wallet vs cüzdanlarımızı tek çatı altında nasıl toplarız öncelikle onu anlatacağım...
    1- cüzdanımızı oluşturduktan sonra yönet butonuna tıklıyoruz....
    2- Açılan pencereden cüzdan ekle'yi seçiyoruz...

3 - Eklemek istediğimiz cüzdan ağını seçiyoruz...
    Aşağıda gördüğünüz gibi bir dünya cüzdan ağı var ve bu sayfa aşağıya kayıyor daha istemediğiniz kadar cüzdan ağı mevcut...

Bazı cüzdanların adresleri aynı oluyor genellikle.. Mesela metamask a BSC ağını bağlamak için RPC ekliyoruz yetiyor mesela.
    Bundada benzer mantıkla private keyleriniz bir çok ağda aynı aslında...
    Yani sizin ERC20 - BEP20 - HRC20 - KIP20 vs. gibi bir çok cüzdan ağında üyeliğiniz var zaten ve hepsinin private keyi aynı...
    Fakat bazı ağların ise farklı.. Mesela solananın ayrı... Bu yüzden solanayı metamaska RPC ekle diyip ekleyemiyoruz... Çünkü sistemi farklı..

Kurmak istediğiniz cüzdan ağını seçiyorsunuz.. ve restore et butonuna tıklayarak private keyinizi ekliyorsunuz. cüzdanınız anında ekleniyor...
    yukarıda dediğim gibi bir çok ağın sistemi aynı olduğu için adamlar ekstra olarak Multi-Chain diye bir seçenek eklemişler...

Yani tek tek ERC20 - BEP20 - HRC20 - KIP20 vs. adreslerinizi eklemek yerine Multi-Chain i seçiyorsunuz ve bir kere private keyinizi girerek hepsini yükleyebiliyorsunuz...

Cüzdanlarımızı ekledik. Ben multi-chain ile kurdum tek seferde bütün cüzdanlarımı ekledim. Bep-20 ERC-20 vs..
    Daha sonra cüzdan ekranında görünmesini istemediğim cüzdanların görünürlülüğünü ayarlardan kapattım.
    Mesela ben şu anda Gatechain - KucoinChain - OkexChain - Heco Chain kullanmıyorum o yüzden cüzdanda görünmesine gerek yok bunları kapattım.
    Zaten aşağıdaki resimden dikkat ederseniz tüm bu AĞların cüzdan adresi aynıdır....

Ekstra olarak istediğiniz kadar cüzdan ekleyebilirsiniz sınır yok...
    3 farklı solana cüzdanınız varsa üçünü de yükleyebilirsiniz.
    3 farklı BSC cüzdanınız varsa üçünü de yükleyebilirsiniz...
    Hepsi sizin uygulamayı nasıl kullanmak istediğinize bağlı...

Şimdi gelelim borsa hesaplarını eklemeye...

Uygulamada sağa - sola kaydırarak hızlı şekilde sekmeler arası geçiş yapabiliyoruz...
    Sağa kaydırarak en başa geliyoruz ve borsa ekle seçeneğine tıklıyoruz...

Şu anda büyük borsalardan 9 adetini destekliyor, ilerleyen zamanlarda mexc, gate.io gibi borsalarda listeye eklenecektir...

Cüzdanın Desteklediği borsalar ve üyelik linkleri:

FTX: https://ftx.com/referrals#a=17631453
    Binance: https://accounts.binance.com/en/register?ref=83675414
    Huobi: https://www.huobi.com/tr-tr/topic/do...alder&avatar=3
    Okex: https://www.okex.com/join/4693381
    Kucoin: https://www.kucoin.cloud/ucenter/signup?rcode=rJCEVEY
    Poloniex: https://poloniex.com/signup?c=A9SXQM2H

Genel anlamda hızlıca hangi borsaları hangi özelliklerinden dolayı kullandığımı da hızlıca yazayım...

Poloniex: Yatır çek işlem ücretleri ve min yatır çek tutarları düşük...
    FTX: 1-2 büyük coin dışında, bütün coinleri ücretsiz ve alt limitsiz gönderebiliyorsunuz... 0x'li adreslere bakiye göndermek için birebir.... Mesela şu an hiçbir borsada 2-3 dolarlık solana alıp cüzdanınıza gönderemezken ftx de bu mümkün ve ücretsiz...
    Binance: Yatırımları tutmak için uygun...
    Huobi : Yatırımları tutmak için uygun... Primelist etkinliği var her hafta çekilişe katılıyorsunuz kazanırsanız 50 dolarınız 1000 dolar oluyor... detayları airdrop iletişim alanında mevcut... Ayrıca USDT göndermek ücretsiz TRC-20 ağında ve min limiti 2 dolar... bu çok iyi bir şey aynı özelliğe sahip bir borsa var gate orada da usdt trc20 göndermek ücretsiz fakat min gönderim 50 dolar mesela...

Okex, kucoin yatırım için kullanılabilir yine bazen güzel etkinlikleri oluyor etkinliklerden kazanç sağlamak amaçlı uygundur..
    Diğer borsaları kullanmıyorum ekstra bir özelliği yok... bibox ve bittrex'in
    bitfinex için çokca scam borsa olduğu dedikoduları dönüyor o yüzden uzak duruyorum...
    Daha önce bir airdroba katılmıştım ve ödül bitfinex hesabına yatıyordu hesapta halen airdrop ödülü duruyor... coin al sat yaparken komisyonu btc kesmek gibi tuhaf huyları var. btc atmam gerekiyordu airdrobu bozdurmak için fee ücreti airdroptan pahalıya geleceği için hiç uğraşmadım uzaklaştım direk...

Olayımıza dönelim...

FTX üzerinden örnek vereceğim fakat bütün borsalarda sistem benzer şekilde zorlanmazsınız..
    FTX giriş yapıp ayarlara giriyoruz ve sol menüden api yi seçiyoruz...
    "HESAP İZLEME API ANAHTARI OLUŞTUR" a tıklıyoruz...
    bir pencere açılıyor bu pencerede size 2 adet kod veriyor

1incisi api kodu
    2incisi private key...

ikisini de kopyalıyoruz ve C98 Wallet uygulamasında ilgili yere yapıştırıyoruz...
    Burada önemli nokta api oluştururken hesap izleme api anahtarı oluşturmalısınız...
    öteki api anahtarı oluştur butonundan oluşturursanız trade al sat işlemlerine de izin verirsiniz...
    bizim amacımız sadece bakiyemizi siteye girmeden direk cüzdanımızda görebilmek... işlem yapmak değil... işlem yaparken siteyi kullanmak her zaman daha güvenli...
    işlemleri yaptıktan sonra direk cüzdan bakiyeniz C98 Wallet uygulamasında görünüyor...

Trust wallet phantom metamask hepsini nasıl bir araya getiririz anlattık,
    Bütün borsa cüzdanlarınızı tek bir yerden görüntüleyebilmeyi anlattık.
    Sıra swap işleminde...

yazının başında bahsetmiştim uygulamanın bir diğer güzel özelliği swap için dapps kullanmanız gerekmiyor...
    özellikle telefonda cüzdan kullananlar için tam bir işkencedir swap sitesine cüzdan bağlama işlemi...

Trust walletta mesela dapps'e swap sitesinin adresini yapıştırırsınız cüzdanı bağlarsınız falan fıstık...
    bunda herşey otomatik... tek yapmanız gereken uygulama ekranından takas butonuna tıklamak ...

Şu anda piyasanın en büyük swap sitelerinin hepsi uygulama içinde otomatik var...
    hangi sitede swap yapmak istediğimizi seçiyoruz ve direk swap'ımızı yapıyoruz. 3-5 saniye içinde tüm işlemler tamamlanıyor oldukça pratik bir sistem...

Örnekle anlatmak gerekirse:
    Bir coin keşfetttiniz ve pancakeswap üzerinden bu coini almak istiyorsunuz...
    birinci seçenekte trust walleti anlatalım

Trust walletda almak için öncelikle uygulamanın dapps bölümüne geliyorsunuz...
    pancake swap web sitesi adresini bulup adres çubuğuna yapıştırıyorsunuz.
    site açılıyor ve siteden connect diyerek cüzdanınızı bağlıyorsunuz...
    almak istediğiniz coinin contrat adresini yapıştırıyorsunuz ve işlemlerinizi yapıyorsunuz...

C98 Wallet'da ise
    Takas bölümüne geliyorsunuz pancake swap seçiyorsunuz contrat yapıştırıyorsunuz ve işlemleri yapıyorsunuz...
    hem de website arayüzü ile uğraşmıyorsunuz... direk uygulama içine entegre edilmiş şekilde geliyor...

yani trustwallet da websitesinin açılmasını vs beklerken bunda direk sadece sitenin swap yapacağınız kısmı entegre edilmiş. site ile falan uğraşmıyorsunuz... işi yapan kod var sadece...

Trust wallet phantom metamask hepsini nasıl bir araya getiririz anlattık,
    Bütün borsa cüzdanlarınızı tek bir yerden görüntüleyebilmeyi anlattık.
    Bütün swap sitelerinden tek tıkla nasıl swap yapacağımızı anlattık....

Bitti mi? Bitmeeez....

C98 Wallet solana ağırlıklı bir wallettir... .

Solana cüzdanlarda al sat ve swap işlemleri yaparken bazı coinler mint edilmediği için cüzdanda bölünme yaşanıyor...
    Solananın swap sitesi raydium'a cüzdanınızı bağladığınızda cüzdanınızda parçalanma yaşanmışsa birleştirmeniz için uyarı veriyor...
    herhangi bir bakiye kaybı olmuyor sadece bakiyeniz bir arada değil demek aslında bu...

Migration diye bir işlem sayesinde cüzdanınızı raydium sitesi üzerinden birleştirebiliyorsunuz....
    bu işlemin aynısı bu uygulama da yapıyor ve tek tıkla...

Diğer bir güzellik yine swap işlemlerinde belli paritelerde swap yaparken önce swap işlemini onaylarsınız pariteyi sonra swap yaparsınız heryerde böyledir bu...

Mesela pancakeswap da BNB niz ile TRX almak istiyorsunuz diyelim. seçersiniz ve size önce işlemi onayla der onaylarsınız sonra swap yapmanıza izin verir.

2 aşamalıdır yani.
    1- işlem onayı
    2- işlem

bu sırada sizden belli fee ücreti keser 2 işlem için de...

Solana ağında serum swap üzerinde işlem yaparken ilk aşamada yaptığınız işlem onayının fee ücretini bu uygulama sayesinde geri alabiliyorsunuz
    evet yanlış duymadınız...

Benim daha önce farklı paritelerde bir kaç işlemim vardı serum swapta
    uygulama üzerinde solana claim alanından pariteleri kaldırarak cüzdandan 13 dolar gibi bir işlem ücretini geri aldım

Bitti mi hayıırrr.....

Uygulama üzerinden tek tıkla piyasanın durumuna üstünkörü göz atmak mümkün:

Ayrıca güncel ve önemli gelişmeleri takip edebileceğiniz kripto takvimi de bulunmakta buradan ne zaman hangi coinde ne gibi bir operasyon var takip edebiliyorsunuz...

Özetle ihtiyacınız olan her şey tek uygulamada....

İçerik tamamen tarafımdan BK ailesine özel hazırlanmıştır... Kopyalanması, alıntılanması, çoğaltılması yasaktır...

Donatello hocam faydalı bulursanız sabitlerseniz memnun olurum...

Saygılar
  • arduaz
    • 06 Jul 2006
    • 9172

Ellerine sağlık hocam.

Çok faydalı bir konu olmuş.

Sakin kafa ile denerim, bu uygulama yı.

Yorum

• blackmagic
      • 17 Feb 2017
      • 685

Web tekno tanıtım yazısı yazmış güzel ve açıklayıcı https://www.webtekno.com/haber/amp/111861

X point diye bir sistem var cüzdanda...

Bu sisteme göre swap sitelerinin herhangi birinden swap işlemi yaptığınızda x point kazanıyorsunuz...

Yani pancakeswap websitesinden swap yapacağınıza cuzdana girip pancakeswaptan swap yaparsanız %50 değerinde puan kazanıyorsunuz...

X store açılacak yakında nft ler ve diğer ödülleri bu x pointlerle alabileceğiz...

Hesaplama şu şekilde:
      1000 dolarlık swap işlemi yaparsanız
      500 x point kazanıyorsunuz...

İleride çok değerlenecek bir cüzdan... Şimdiden yerimizi almakta fayda görüyorum.

Puanlama şu an çok güzel ileride %25 lere %10lara kadar düşecektir puan kazanma yüzdesi.

Yorum

• Mevzuderin
        • 21 Nov 2008
        • 4459

Emeğine sağlık

Yorum

• Notsorry
          • 26 Feb 2006
          • 4266

Tam aradığım konu teşekkürler

Yorum

• serobjk