Kripto Para İletişim

Daraltma
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
yeni gönderiler
  • EndoplazmikBirKulum
    • 02 Dec 2017
    • 4960
    • Kripto Para - Airdrop

Elon Muskïn bunu yapacağı çok belliydi şimdide madencilikte yeşil enerji olayını bilmiyormuş yeni duymuş gibi yapiyor tam bir çakal
    Bize üç gün üst üste yeşil lazım bir iki gün toparlaması için yeterli olmaz

Yorum

• tereddüt
      • 18 Jan 2012
      • 10141

son 24 saatte al-sat cılar için güzel fırsat yarattı.yarın fiyatlarda geri çekilme yaşanması ve tekrar 33-34 bin fırsatı vermesi muhtemel.

Yorum

• Galasek
        • 14 Mar 2005
        • 4725

İlk olarak sergeninho tarafından gönderildi
        bu coinmarketcap airdroplarına katılırken eth adresimle , bnb (bsc) adresimin birebir aynı olduğunu farkettim.
        btt(tron ağı) adresimle , trx adresim aynıymış. (misal megapari tarzı cascade yerlerden binance trx cüzdanıma çekim yaparken 0.000001 btt geliyor. o gelen btt'nin kuruş kadar değeri yok ama geliyor. )
        yine geçen sene marathonbet'e komisyonu az olduğu için bch (bitcoin cash) yatırmak icap etmişti. bch'yi önce binance cüzdanıma attığımda hem bch hem de bchsv gelmişti. (binance'de btc,bch,bchsv cüzdan adreslerim aynı)
        çok acaip şeyler . madencilerin hatası mıdır , binance'de mi bi acaiplik var hiç anlamam. sonuçta bi hata vardı ve iki ayrı altcoin türüne birden para gelmişti. miktarlar yüksek olsaydı havadan iyi para gelmişti , bana fazla gelen kimden çıkıyor soru işareti.

BTT Tron ağında çalıştığı için TRON adresin ile BTT adresin aynı olur. TRON ağı üzerinden USDT almak istediğinde de yine aynı adresi kullanırsın. Tek bir adresi ile çok sayıda kriptopara için bu şekilde kullanabilirsin. Aynı şeyler ETH ağı ve BSC ağı için de geçerli.

ETH adresin ile BNB adresinin aynı olması normal. Çünkü BNB ilk başlarda Etherium ağında çalışıyordu. Şimdilerde kendi ağına geçti.

BTC, BCH,BSV adreslerin aynı çünkü bunlar BTC'nin sert çatallaşması sonucu ortaya çıktılar.

Herhangi bir ağda taraflar arasında bir sorun oluştuğunda taraflardan biri hardfork adı verilen sert çatallaşma sonucu kendi blokzincirini oluşturur. Diyelim ki ABC diye bir blokzincir var. Bu ağdaki taraflar arasında bir sorun çıktı. Taraflardan biri ABCD diye yeni / bir öncekine benzer bir ağ oluşturur. ABC ağındaki bulunan kriptopara adeti kadar ABCD'nin kriptoparasını da kazanmaya hak kazanırsın.

Yorum

• Galasek
          • 14 Mar 2005
          • 4725

İlk olarak Global44 tarafından gönderildi
          Şu Matic dün 0.78 di kaç defa yeltendim almaya vaz geçtim kaçtı fırsat
          Matic çok feci bir yükseliş gösterdi. Nereden nereye geldi. Sektör merkezi olmayan uygulamalara doğru kayıyor. Matic ağı üzerinde de merkezi olmayan uygulama sayısı giderek artıyor.

Piyasa değeri bakımından Tezos'u EOS'u, Tron'u geride bırakması büyük başarı.

Yorum

• Yngwie
            • 16 May 2013
            • 2846
            • USDC BUSD

Arkadaşlar,

Hepimizi bekleyen büyük bir tehlike var: CASHLESS SOCIETY. Yani nakitsiz toplum. Herkesin kredi kartı veya CBDC (e-yuan gibi Merkez bankalarının dijital para birimleri) kullandığı, nakitin kullanılmadığı, herşeyin kayıt altına alındığı bir toplum.

Bu şekilde devletlerin, hükümetlerin insanlar üzerindeki kontrolü iyice artacak. Tam bir distopya..

Mesela x ülkede yaşıyorsunuz ve o ülkenin hükümeti protesto etmek için bir eyleme gidiyorsunuz. Yaptığınız tüm harcamalar gözükeceği için (toplu taşımayla gittiyseniz bunu bile görebilecekler) sizi rahatlıkla fişleyebilirler. İnsanın hiç bir mahremiyetinin olmaması ve yaptığı tüm harcamaların kayıt altında olması sizce de korkunç değil mi?

CBDC'ler (Merkez bankalarının dijital para birimleri) yarın başladı diyelim. Bu parabirimlerini kullandığınızda hükümet ne aldığınızı, ne tür alışkanlıklara sahip olduğunuzu her şeyi görebilecek. İşte burada kripto paraların bir güzelliği daha ortaya çıkıyor: Gizlilik ve mahremiyet.

Tam bu zamanlar devletlerin kendi CBDC'lerini çıkaracaklarını açıklamaları ve pandeminin aynı döneme gelmiş olması da ne ilginç bir tesadüf değil mi?

Not: İsveç 2023'ten itibaren cash kullanımını ''tamamen'' kaldırıyor. Banknotlar, madeni paralar artık sadece müzelerde olacak.
            En son Yngwie tarafından düzenlendi; 25 - 05 - 21, 15 : 47.

Yorum

• ForeverYoung
              ForeverYoung yorum yaptı
              Yorum düzenleme
              Tam bir distopya işte olması mümkün değil. Nakit kullanım alanını düşünürsen nakitsiz toplum mümkün değil. Ne şimdi ne de 1000 yıl sonra. Kripto para birimi tamamen yaygınlaşsa da bu olmaz. Nakit her zaman var olacaktır. Kullanım şekillerinden ötürü...

• Yngwie
              Yngwie yorum yaptı
              Yorum düzenleme
              Maalesef. Mesela İsveç 2023'ten itibaren cash kullanımını tamamen kaldırıyor. Yani 1000 yılı geç sadece 2 sene sonra.
              Şu an bile zaten nerdeyse hiç kullanılmıyordu, çok büyük oranda kart kullanılıyordu; 2023'te tamamen kaldırılacak. Hiç kullanılamayacak. Müzelerde olacak sadece.

https://tekdeeps.com/sweden-will-bec...%20use%20cards.
          • Yngwie
            • 16 May 2013
            • 2846
            • USDC BUSD

Arkadaşlar TRAVALA nokta com sitesi üzerinden dünyada 2 milyonun üzerinde otelden KRİPTO ile otel rezervasyonu yapabiliyorsunuz. Kriptoların daha da yaygınlaşması için bundan sonraki tatillerimizde trivago, bookingcom gibi kripto geçmeyen siteleri kullanmayalım. Kripto dostu siteleri kullanalım ki daha da yaygınlaşsınlar.

Yorum

• kubilaytt
              kubilaytt yorum yaptı
              Yorum düzenleme
              Hacı sen olmasan coin alemi yalan olur he. Takipteyim seni. Senin gibi birkaç kişi daha olsa bizim zarar bir iki güne kapanır
          • boranxxx
            • 10 Oct 2004
            • 579

Piyasayı rolantiye aldılar

Yorum

• kubilaytt
              • 18 Dec 2013
              • 5949

Ripple grafikte şişme yapmış gibi gözüküyor.. Aybaşı iki üç kuruş alıp ya tamam ya devam göreceğiz.. Eth almadım dün hala girsem mi girmesem mi şeytan dürtüyor. Pusudayım.

Yorum

• kubilaytt
                kubilaytt yorum yaptı
                Yorum düzenleme
                Bugün bir fırsat kaçtı zaten holo da... Ah ulan ah.
            • -eagle-
              • 13 Feb 2006
              • 562

stx hakkinda dusuncesi olan var mi ? Gecen sene blockchain airdrop ile 100stx geldi, 20 tl civarina kadar cikmisti cogu coin gibi o da dusustrn nasibini aldi su an 8-9 larda geziyor. Uzun vadede eth ltc gibi yurume ihtimali var mi acaba

Yorum

• ForeverYoung
                ForeverYoung yorum yaptı
                Yorum düzenleme
                Ben potansiyelini görüyorum az bir miktar almayı düşünüyorum ama çok yoğun alacağım coinlerden olmaz imkan buldukça
            • alici93
              • 17 Apr 2021
              • 19

kripto para transferinde yasak var mı?mesela kripto çekimi yapsam herhangi bir bürodan devlet bunu nasıl değerlendirir.btc yatırımı veya cekimi bitmiş mi yoksa benmi tedirgin oluyorum buna bir cevap verirseniz sevinirim

Yorum

• ForeverYoung
                ForeverYoung yorum yaptı
                Yorum düzenleme
                Yok göremezler ama siz bu konuda endişeli iseniz Türk borsası kullanmayın. Yüklü çekimlerde Coinbase, Binance gibi yabancı borsalarda işlem yapmanızı öneririm
            • alici93
              • 17 Apr 2021
              • 19

yabancı borsaları kullanmadığım için soruyorum?bankalara çekim var mı peki bu yabancı borsalarda? malum yerli borsadan bankaya çekim var

Yorum

• boranxxx
                • 10 Oct 2004
                • 579

Binance de var çekimde onada gerek yok usdt ile Türk borsası hesabına yollayabilirsin oradan bankaya çekersin.
                en masrafsız olan bu . Banka çekimlerde ücret var çoğu borsada

Yorum

• Yngwie
                  Yngwie yorum yaptı
                  Yorum düzenleme
                  TRX ağından yollarsan sadece 1$ ödersin. ERC20 ağından yollarsan geçmiş olsun. Artık 20$ mi olmuştur 35$ mii bakmadım epeydir Ercan20 çok kazık.

• boranxxx
                  boranxxx yorum yaptı
                  Yorum düzenleme
                  Onu anlar herhalde da

• ForeverYoung
                  ForeverYoung yorum yaptı
                  Yorum düzenleme
                  Binance da Türk borsasına çoğu transfer ediliyor artık. Ben konu ile mağduriyet yaşamış ve mail atmıştım sanırım baya atan olmuş ki eklediler hemen hemen tüm belirli coinlerin transferini
              • boranxxx
                • 10 Oct 2004
                • 579

Matic e düşüşün son günü uzun uzun baktım anlamsız bir düşüş tü sonrası mağlum .
                EKonomik sıkıntıda insanın risk alma gücü sıfırlanıyor ve hep arkadan bakıyor maalesef

Yorum

• kubilaytt
                  • 18 Dec 2013
                  • 5949

Holo dan cüzi bir zarar ile ibret olsun unutmayayım diye çıktım. Daha coin alır satar isem beni hepiniz öpün.

Öldüm öldüm dirildim kaç gündür. 19 mayıs sabahı aldım. 1 saat sonra dip yaptı. Zarar çok fena idi. Buradan tüm coinlere selam olsun. Hepsini alınlarından öpüyorum.

Bana uzak Allah a yakın olsun coin moin bu saatten sonra beni bağlamaz.

Para Altında..

Yorum

• kubilaytt
                    kubilaytt yorum yaptı
                    Yorum düzenleme
                    Valla toparlansın hacı sevinirim herkes kazansın. Zaten piyasadan çıktım ona göre pozisyon alın diye yazdım

ForeverYoung

• ForeverYoung
                    ForeverYoung yorum yaptı
                    Yorum düzenleme
                    Şaka yapıyorum sakın alınma sen yazdın diye takıldım sadece. Dediğin gibi umarım herkes kazanır. Ben tamamen bitmiş biri olarak yazıyorum bunu

• kubilaytt
                    kubilaytt yorum yaptı
                    Yorum düzenleme
                    Sıfır sıkıntı alınacak olsam yazmam buraya reis..

ForeverYoung ForeverYoung ForeverYoung

İsacım akşama 1 kg pirzola alıyorum darısı başına. StOpLAZmAnYaX
                • StOpLAZmAnYaX
                  • 16 Jun 2007
                  • 14672

kubilaytt kubi matiz reis gozun aydin afiyet ola. Mabek e odul mamasi almazsan pirzola hazimsizlik yapsin insallah

Benim zarar 3,5 a inmis satmayacagim aminu. Akiyoru maasallah

Satmayacagim ama yeni coin almak lazim. Binance hesabini onaylatsam mi

Yorum

• StOpLAZmAnYaX
                    StOpLAZmAnYaX yorum yaptı
                    Yorum düzenleme
                    kubilaytt capkinliga alistirma. Sonra surekli urfali ibodan yaniyoru sondurelim mi tabi tabi der hatun ister. Urfa sozu ile damardan girmeyi de ogrenir o zamana kadar

• kubilaytt
                    kubilaytt yorum yaptı
                    Yorum düzenleme
                    ahahahahahahaha İsa bey benimle uğraşma tron daha da eksiye inmesin ahahahahahahaha

Şöyle 3k 5k bir kupon yapta takip edelim

• StOpLAZmAnYaX
                    StOpLAZmAnYaX yorum yaptı
                    Yorum düzenleme
                    kubilaytt ahahay fotoyu yeni gordum. Mabel reis beyaz gordu mu biciyoru demek. Zenci dostu oldugunu nasil da belli ediyoru kardesim benim

Maasallah

Yok ula dun 5,5k ikili mlb koydum 1,75 orandan. İkisine de handikapli almadigima pisman oldum aminu. Diyecegim o ki bir sure daha dusuk miktar takilacagim. Slotlardan da sogudum. Dun zarar zarar en son 1k yatirdigim yerde 900 e yukseltip biraktim bugun bakarim. O bakiye kisa surede sifirlanmisti normalde. Rotaya on numara icin 4k yatirayim da ufaktan takilayim 800-1k. On numara ve cekilisler bana gore degil ama hayirlisi
                Çalışıyor...