Kripto Para İletişim

Daraltma
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
yeni gönderiler
  • EndoplazmikBirKulum
    • 02 Dec 2017
    • 4960
    • Kripto Para - Airdrop

Ravencoin çıkmaya başlamışken BTC de arkadan desteklese 4 lira

edit: ben gidip rvn madenciligi için ekran kartı bakinayim. Bu anlamsız coin bir kaç seneye acayip yerlere gelecek hissi var

Yorum

• blackmagic
      blackmagic yorum yaptı
      Yorum düzenleme
      ben de xrp den umutluyum yani yıllardır piyasada dönen xrp muhabbeti bile en çöp coini 10 dolar seviyesine getirirdi sadece. bi iş var bu xrp de bir gün çok fena şeyler yapacak ama bakalım ne zaman

• Yngwie
      Yngwie yorum yaptı
      Yorum düzenleme
      Erkan Öz'ün sevmediği coin'lerden biri XRP. Uzak durun diyor. XRP, Bitcoin Cash ve BCSV. Bitcoinle uyuşmayan, bitcoine ters gitmeye çalışan coinlerden uzak durun bence de arkadaşlar. XRP merkeziyetsiz de değil.
  • ExBronx
    • 20 Oct 2020
    • 5610

FunFair token da baya konusuluyor, kararsız kaldım

Yorum

• Michelangelo
      Fransa Ligi
      • 04 Sep 2009
      • 12457

SON DAKİKA: Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan: “Bitcoin’e yönelik son aylarda çok ciddi işlemlerin yapıldığını biliyoruz. Buna yönelik bir bakan yardımcımızı görevlendirdim, çalışmalar yürütülüyor. Sonuçlandığında sizlerle paylaşacağız.”

"Dijital para ile kriptoyu karıştırmamak lazım. TL karşılığı dijital paradan bahsediyoruz. Kripto paralarla ilgili çok ciddi kaygılarımız var."

"Dijital para konusunda Merkez Bankamız çalışıyor. Teknolojik altyapı için Ar-Ge projesi yürütülüyor, yasal altyapı için hazırlığımızı yaptık."

Yorum

• ForeverYoung
        ForeverYoung yorum yaptı
        Yorum düzenleme
        Soysuzlar bunların yatacak bir karış toprağı yok. Ciddi kaygısı varmış. Nerde rant ve pasta payı var kaygılı oluveriyorlar
    • bykahraman
      • 04 Jun 2013
      • 7983

İlk olarak Michelangelo tarafından gönderildi
      SON DAKİKA: Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan: “Bitcoin’e yönelik son aylarda çok ciddi işlemlerin yapıldığını biliyoruz. Buna yönelik bir bakan yardımcımızı görevlendirdim, çalışmalar yürütülüyor. Sonuçlandığında sizlerle paylaşacağız.”

"Dijital para ile kriptoyu karıştırmamak lazım. TL karşılığı dijital paradan bahsediyoruz. Kripto paralarla ilgili çok ciddi kaygılarımız var."

"Dijital para konusunda Merkez Bankamız çalışıyor. Teknolojik altyapı için Ar-Ge projesi yürütülüyor, yasal altyapı için hazırlığımızı yaptık."
      RTE hepinize vuracam kırbacı diyor, bu gidişle iktidar kuşa bile uçma vergisi getirecek, bunlar yüzünden kuşlar uçmaktan vazgeçecek.

Yorum

• teolive
        • 09 May 2016
        • 6261

Bizimkiler her zaman olduğu gibi cahillik peşinde abi düzelmeyecek tren kaçar öküz gibi bakarlar. İşi bilenler bas bas bağırıyor mesela Erkan Öz yıllar önce Merkez Bankası BTC almalı demişti keza Cemil Türün çok daha efektif proje sunmuştu devlet karşılığı olan kripto para hazırlamalı demişti ulan madem bu adamlara itimat etmiyorsun Çin'e bi bak yıllar önce BTC üretim çiftlikleri kurdu adamlar hiç mi araştırmazsın.

Yorum

• Yngwie
          Yngwie yorum yaptı
          Yorum düzenleme
          Erkan Öz'e katılıyorum. Ne diyor Merkez Bankası mevcut rezervininin sadece %2.5'uyla bitcoin almış olsaydı şimdi rezervini ikiye katlamıştı. Erkan Öz'ün dediği gibi ben de devletlerin yakında kripto para almaya başlayacaklarını düşünüyorum.
      • eminhayda
        • 08 Jul 2016
        • 656

yeni yeni araştırıp bu işe girmek istiyorum ama nereden girilir nasıl yapılır net bilgi sahibi değilim.
        bu alt coinler, tokenler için en basit şekilde nereden alınır nereye üye olmak gerekli.
        sadec btcturk e uyeyım orada da bunları bulamıoyurm.

vakti olup yardım etmek isteyen olursa sevinirim.

Yorum

• ForeverYoung
          ForeverYoung yorum yaptı
          Yorum düzenleme
          Paribu daha avantajlı sizin için alt coin alacaksanız. Binance ise tüm coinler var neredeyse ama Paribu ve BTC Turk kadar basit değil

• [escobar]
          [escobar] yorum yaptı
          Yorum düzenleme
          Binance.com
          Crypto.com
          Huobi.com

BTCTurk te çoğu altcoin bulunmaz , illa yabancı bir borsada üyelik açmanız gerekir, BTCTurk'ten para yatırıp ordan coin oalrak diğer yabancı borsalara coin transfer edebilirsiniz, yabancı borsalardan da almak istediğiniz coini/tokeni alırsınız.
      • Dembele
        • 22 Jun 2016
        • 1735

Herkese merhabalar daha önce coinlerinini düşeceğini soyledim düştü ve coin borsası yeni yatirimcilar buldular ve fiyatlar tekrar yükselip rekor kırdı. Bitcoine yatiirim yapan büyük firmalar tekrardan satmaya başladı sebep olarak geleceğin teknolojisi olmadığının farkına vardılar. İşlemlerin uzun sürmesi ve yüksek işlem ucretleri. USA vergi gündemde ama vergi olayı 2017'den beri gündemde hem alış hem satisda %30 gibi komisyon düşünülüyor. Vergi aslında Biden gorvey geldiginden beri gündemde ama neden halen yapılmadı bilmiyorum. İlerleyen günlerde ravencoin hariç tüm coinlerin hergün düşeceğini düşünüyorum.

CPH1931 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• ForeverYoung
          ForeverYoung yorum yaptı
          Yorum düzenleme
          Ravencoin neden düşmeyecek?

• Yngwie
          Yngwie yorum yaptı
          Yorum düzenleme
          Madem düşeceğini düşünüyorsun, shortla o zaman? Haydi hodri meydan!

• Yngwie
          Yngwie yorum yaptı
          Yorum düzenleme
          Geleceğin teknolojisi değilmişmiş Geleceğin teknolojisi ne peki eft mi? Hangi işlem uzun sürüyormuş? XLM, ETH, LTC ile tüm işlemler anında geçiyor. BSC'de fee ücreti 0,20 cent bile değil. Sen 2018'de kalmışsın bence. Eskiden btc hantaldı, işlem ücretleri yüksekti, bir işlem saatler sürüyordu. Şimdi altcoinler sayesinde böyle bir sıkıntı yok. Artık btc transferleri bile son derece hızlı. Verginin gelmesi kripto pazarını uzun vadede etkilemez. Çünkü bu piyasa sadece para yatır, çekten çok daha fazlası.

Kripto paralar geleceğin dünyasını şekillendirecek. Artık dijital sanat eserlerini kripto paralarla alabiliyorsunuz. Sen yeter ki kripto paranı çekmek iste, banka kanalı dışında birsürü alternatif mevcut. P2P şeklinde bile ilerleyebilir. Hatta bence bu durum coin fiyatlarını bile yükseltebilir. Bugün coinleri alacaksın, köşeye atacaksın. 10 sene sonra iddia ediyorum tüm yatırım araçlarını sollayacaktır. TVK, THETA, CARDANO, DOT, ZIL, ETH, DENT. Elinde bunlardan varsa geleceğe güvenle bakabilirsin. THETA diye birşey var, gelecekte YOUTUBE'u geçecek. Bugünden bunları stake edenler gelecek için en mantıklı yatırımlardan birisini yapıyor. Bitcoin bu sene 20bine de düşebilir, 30bine de ama uzun vadede bitcoin'in 100,000'ler, 300,000'ler gördüğü günleri mutlaka göreceğiz.

Devletler aksine kripto para alma peşinde. Yakında merkez bankalarının bitcoin aldığını duyacaksınız. Hem vergi getirirler, hem de kendileri gider alırlar dünyada düzen böyle. Kripto paraların yükselişini kimse durduramaz.
      • Yngwie
        • 16 May 2013
        • 2846
        • USDC BUSD

İlk olarak Dembele tarafından gönderildi
        Herkese merhabalar daha önce coinlerinini düşeceğini soyledim düştü
        kahin misin birader
        shortladın mı peki?

Yorum

• Yngwie
          • 16 May 2013
          • 2846
          • USDC BUSD

Bu vergi konusuna neden bu kadar takılıyorsunuz ki? Bugün borsadan kazandığında da vergi ödüyorsun zaten? %10 stopaj.

Yorum

• EndoplazmikBirKulum
            • 02 Dec 2017
            • 4960
            • Kripto Para - Airdrop

Diğer tüm kripto paralar halen bitcoini takip ediyor. BTC çok değer kaybederken diğerlerinde ciddi yükselme olması şuan için mümkün görünmüyor. Ethereum ağındaki sorunlar olmasaydı Ethereum Bitcoini tahtindan edecekti, böylece diğer coinler artık bağımsız hareket edebilecekti. Şimdilik bu olmadı ve yakın zamanda da olacağa benzemiyor.

Eth 2.0 güncellemesi tamamlanır ve başarılı olursa, madenciler Ethereuma %51 saldırısına kalkışmazlarsa işte o zaman BTC yi emekliye sevk edebiliriz. Madenciler darbe denese bile başarılı olmayabilir darbe püskürtülebilir. Temmuz ayında bişeyler değişecek bakalım ne getirecek ne götürecek. Bitcoinin pek bir özelliği yokken Ethereum ile yapılacakların bir sınırı yok. Sene içinde Ethereum veya olmadı Avalanche Bitcoinin egemenliğine son verebilirse artık gerçekten faydalı projeler önem kazanabilir. Ethereum yapamasa bile Avalanche bu sene değilse bile birkaç senede bunu yapacaktır

Yorum

• Yngwie
              Yngwie yorum yaptı
              Yorum düzenleme
              Endoplazmik, CARDANO'nun potansiyelini nasıl görüyorsun? Sence Ethereum Killer olabilir mi?
              Ben bu NTF'lerde çok potansiyel ve gelecek olduğu kanısına vardım. Bitcoin düşerken THETA yükseliyor. Normalde BTC düşerken tüm altcoinler çakılır. Bazı altcoinlerde ilginç grafikler var.

• EndoplazmikBirKulum
              EndoplazmikBirKulum yorum yaptı
              Yorum düzenleme
              Bitcoin düşerken sağlıklı ve yeterince yükselemiyorlar. Bir kripto para hakkında önemli gelişmeler olursa bitcoin inerken %20 artıyorsa bitcoin iyi gününde olursa %40 olabiliyor. BTC aşırı değer kaybediyorsa ne kadar önemli gelişme olursa olsun çıkış olmuyor.

Ethereum killer çok düşük ihtimal ama yinede bir ihtimal olması bile yatırımcınin kaçması için yeterli olabilir. Madencilerin darbe girişimi olursa çok kan kaybedecek bunu tahmin etmek zor değil.

NFTler de çok büyük potansiyel var 2018 ICO vakasına benzeten çok ama bu onun gibi değil. Bu sanat yani mesela bir tablo biri için milyonlarca lira değerindeyken bir başkasını için hiçbir değeri olmayabiliyor. Kısaca NFT de killer diyenler var benim fikrim sanat ölmez

NFTler sayesinde sanatçının eseri benzersiz ve kopyalanamaz hale geliyor. Eserin kopyalanması bir sanatçı için tam bir kabus, yıllardır sanatçının tek derdi eserinin kopyalanarak gerçeğinden ayırt edilemez hale getirilmesiydi. Bu müthiş bir teknoloji 50 yılda geçse nftler devam edecektir. Her geçen gün daha fazla dijitalleşen dünyada dijital sanatın olmaması düşünülemez Tabi herkes sanatçı olacak fiyatlar inecek gerçek sanatçı daha az kazanacak

• EndoplazmikBirKulum
              Yorum düzenleme
              Edit: Ethereum gitsede kalsada bu ikisi rakipleri ve ethereumdan çok pay alacaklardır

Bana göre Ethereum yerini alirsa Avalanche alır. Ethereum ölürse Avalanche yaklaşık %50 pay alır Cardano %30 Polkadot %15 diğerleri %5. Sonuç olarak en büyük iki rakip Avalanche ve Cardano
          • blackmagic
            • 17 Feb 2017
            • 685

Mikro cüzdan facuetpay hacklendi. Yaklaşık kaybın. 600k$ olduğu söyleniyor.

Unfortunately, we have to announce that FaucetPay suffered today a loss of around $600,000. Our hotwallets were compromised and the hacker had access to the funds. We are still investigating the issue and share all details to local authorities. Please rest assured, FaucetPay will cover the loss and no users will be affected from the hack. In the meantime we ask for your patience until we can re-enable deposit and withdrawals. We deeply sorry for the inconvenience it caused.

Breakdown of the hacked funds:

3.58932114 BTC ( USD219,007.10 )
            1030271.94 TRX ( USD54,365.38 )
            43072.2188 USDT ( USD43072.21)
            108.5992645 DASH ( USD26,586.54 )
            4.00000000 BCH ( USD2,355.08 )
            618,399.9256972 DGB ( USD38,367.38 )
            280.65664095 LTC ( USD62,680.42 )
            2,624,596.00000000 DOGE ( USD 164,144.85 )
            0.484382512238528 ETH ( USD 1905.63 )

= 612,523.21 USD

Transactions which are made by the hacker
            Bitcoin: https://btc.com/1N3ASQGeSSN7rwDRz1ju2MoJKY1eUZTre3
            Tron: https://tronscan.io/#/address/TBsuMs...vVqeRmJRiPR7EF
            ETH: https://etherscan.io/address/0xfebc5...644c3c25b93b7e
            DOGE: https://dogechain.info/address/D5LYa...Jumq8AHveYAiwG
            LTC: https://chainz.cryptoid.info/ltc/add...6VKEaoLs66.htm
            DASH: https://chainz.cryptoid.info/dash/ad...SrWunaNL2v.htm
            Bch: https://bch.btc.com/bitcoincash:qpcy...kjsmuqtupe9set
            DGB: https://chainz.cryptoid.info/dgb/add...ULbLTBV7j4.htm,

büyük ve uzun vadeli yatırımları mutlaka paper walletlerinizle saklayın ne kadar güvenli de görünse 3üncü parti uygulamalarda böyle sorunlar olaibliyor.

Yorum

• EndoplazmikBirKulum
              • 02 Dec 2017
              • 4960
              • Kripto Para - Airdrop

Bugün alım firsati diyerek 3.70 liradan chz 5 kuruştan Holo aldım 3-5 gün tepki olmazsa veya zarar edersem satarım
              Hadi bitcoin ayrılmadan gel altcoinleri de yanına alda gel hadi koçum yaparsın sen. Düzeltmeden sonra tekrar artidayiz 53200 e kadar geri çekilip şuan 56700 e geldik. Martta 64 Bin demiştim hadi utandırma beni bu hafta sonu 64 gelsin artık
              En son EndoplazmikBirKulum tarafından düzenlendi; 17 - 03 - 21, 01 : 35.

Yorum

• Yngwie
                • 16 May 2013
                • 2846
                • USDC BUSD

Arkadaşlar bu arada ATOMIC WALLET üzerinden Cardano'larınıza %5, ZIL'inize de %15 faiz alabiliyorsunuz, bilginize.

Yorum

• Yngwie
                  • 16 May 2013
                  • 2846
                  • USDC BUSD

Dünyadaki tüm bitcoin hesaplarının sadece %2,5 küsurunun dünyadaki tüm bitcoinlerin %95'ine sahip olduğunu

BİLİYOR MUYDUNUZ?

Yorum

• EndoplazmikBirKulum
                    Yorum düzenleme
                    Dünyadaki en zengin %1 lik kesimin servetinin kalan %99 a eşit olduğunu Biliyor muydunuz?

Dünyadaki sadece 26 kişinin servetinin dünyanın en fakir yarısına yani 3.8 Milyar insana eşit olduğunu Biliyor muydunuz?

Bugün bitcoin dahil dünyadaki tüm.serveti eşit şekilde dağıtsak sadece birkaç yıl.icinde yine para parayı yönetebilme yeteneği olanlarda toplanır. Bizim gibi paranın yönettiklerin de ne işi var paranın
                • Galasek
                  • 14 Mar 2005
                  • 4725

Aramızda penny cryptocurrency kovalayan var mı ? (değeri 0,0004-,0,02$ olan kripto paralar)
                  Dogecoin bir ara penny cryptocurrency sınıfına giriyordu.
                  2018 haziran temmuz aylarında iki defa dogecoin almışım. Sonra bir yerlere göndermişim. 103, 104 liralık. Şu anki değerleri 4,000-5000 TL ediyor. Hesapta küsurat doge kalmış 8,5 TL ediyor.
                  En son Galasek tarafından düzenlendi; 17 - 03 - 21, 14 : 54.

Yorum

• [escobar]
                    [escobar] yorum yaptı
                    Yorum düzenleme
                    Yngwie
                    Sitelerinde yazdıkları firmalar ile partnership'likleri var mı gerçekten acaba ? Tamam proje güzel gibi ama mevcut sağlayıcılar bunların büyümesine izin verir mi

• blackmagic
                    blackmagic yorum yaptı
                    Yorum düzenleme
                    penny kovalamaktansa ico kovalayın çok daha mantıklı. 0.1 dan alışa çıkan çoğu ico 1 doları rahatlıkla görüyor kafadan kısa vadede 10x

• Galasek
                    Galasek yorum yaptı
                    Yorum düzenleme
                    Penny cryptocurrencydeki asıl amaç. Yaptığın yatırımı unutmak. Sigara aldığınızda, lokantada yemek yediğinizde harcadığınız para gibi düşünün. Sizi maddi açıdan masrafa sokmayacak bir yatırım.
                Çalışıyor...