Kripto Para İletişim

Daraltma
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
yeni gönderiler
  • BetFighter
    Banned
    • 31 Aug 2021
    • 195

hocam daha önceki postlarında kaldıraça girip batırmasam milyonlarım vardı şimdi yazmıştın. bu kaldıraç kumarı iyimi kötümü bir karar ver

Yorum

• EndoplazmikBirKulum
      EndoplazmikBirKulum yorum yaptı
      Yorum düzenleme
      Vadeli işlemleri kullanmayı bilmiyormuşum artık biliyorum
  • EndoplazmikBirKulum
    • 02 Dec 2017
    • 4960
    • Kripto Para - Airdrop

Tekrar 20800'lere döneceğini tahmin ediyorum tam 19 binden long işlem açtım. Tahmin ettiğim gibi olursa 10 Bin lira daha kâr yazarım. 18500'e düşerse 5 bin lira kayıp yazarım.

Ayrıca Evmos ve Cosmos alıp stake ettim ne olursa olsun satmayacağım çünkü stake edenlere airdrop kazancı var. Bitcoin'in şuanki halini 3 Bin dolardaki haline benzetiyorum. 3 bin dolardan 65 bin dolara kadar çıkmıştı. Bence 17-21 arası dip daha dibi gelmeyecek.

Edit: Tam 19040 da işleme girip buraya yazmışım. Şimdilik iyi gidiyoruz 5x oldu. Demek ki vadeliyi doğru kullanmayı öğrenen her zaman para kazanıyormuş. Benimki halen doğru değil çünkü 200x aşırı riskli anında para kaybedilebilir. Aşırı özgüvenle tam yerinde tespit yapmayı deniyorum şimdilik tahminler tutuyor ama biryerde patlayacak ve ben kaybedeceğim BTC grafiğini iyi takip ederek benim 200x ile yaptığımı 50x ile yapan biri hiç para kaybetmeden son 15 günde parasını rahatlıkla 5-10 katına çıkarabilirdi. Tabi kimseye vadeli işlemlere gidip işlem açın demiyorum çok önemli detaylari var onu arka sayfalarda yazdım. Öyle bilmeden işlem açmak yok.
    En son EndoplazmikBirKulum tarafından düzenlendi; 03 - 07 - 22, 23 : 13.

Yorum

• dragonflame
      • 19 Jun 2016
      • 2139

Bu sefer kısa yazacağım. Çünkü piyasadaki gelişmeler, temel analize göre hareket edecek.
      Merkez Banaklarının piyasalara yaklaşımlarını yazmaya kalkarsam çok fazla teknik konuya girmek zorunda kalırım.

Temmuz ayında bol bol zigzagların olduğu bir sürecin yaşanabileceğini düşünüyorum. 1 aşağıya 1 yukarı şeklinde zigzagların çokça görüleceğini düşünüyorum.

Temel analiz şunu söyler. Piyasaları bozmak istiyorsan, navakt yumruğunu sona sakla.

Yani 1 aşağıya 1 yukarı zigzaglar olurken, bir anda çok sert bir düşüşün geleceğini düşünüyorum.

Herkese bol şans.

Yorum

• EndoplazmikBirKulum
        • 02 Dec 2017
        • 4960
        • Kripto Para - Airdrop

İlk olarak EndoplazmikBirKulum tarafından gönderildi
        Tekrar 20800'lere döneceğini tahmin ediyorum tam 19 binden long işlem açtım. Tahmin ettiğim gibi olursa 10 Bin lira daha kâr yazarım. 18500'e düşerse 5 bin lira kayıp yazarım.

Ayrıca Evmos ve Cosmos alıp stake ettim ne olursa olsun satmayacağım çünkü stake edenlere airdrop kazancı var. Bitcoin'in şuanki halini 3 Bin dolardaki haline benzetiyorum. 3 bin dolardan 65 bin dolara kadar çıkmıştı. Bence 17-21 arası dip daha dibi gelmeyecek.

Edit: Tam 19040 da işleme girip buraya yazmışım. Şimdilik iyi gidiyoruz 5x oldu. Demek ki vadeliyi doğru kullanmayı öğrenen her zaman para kazanıyormuş. Benimki halen doğru değil çünkü 200x aşırı riskli anında para kaybedilebilir. Aşırı özgüvenle tam yerinde tespit yapmayı deniyorum şimdilik tahminler tutuyor ama biryerde patlayacak ve ben kaybedeceğim BTC grafiğini iyi takip ederek benim 200x ile yaptığımı 50x ile yapan biri hiç para kaybetmeden son 15 günde parasını rahatlıkla 5-10 katına çıkarabilirdi. Tabi kimseye vadeli işlemlere gidip işlem açın demiyorum çok önemli detaylari var onu arka sayfalarda yazdım. Öyle bilmeden işlem açmak yok.
        Bunu 20200 de bozdum yaklaşık 12 bin lira kâr oldu. Biraz yanlış hesap yapmışım. Yalnız short işlem açamadım tekrar 20 bin üzerine çıksa 22 binde likitide olacak şekilde short açarım. Hafta sonu hiç hacim olmaz bin dolarlık küçük vadeli işlem bile düşmesini tetikler hale gelir. Hafta sonu kurban bayramı olması hacimsizlige daha da katkı sağlar ve böylece geçen hafta sonuna kiysasla daha fazla düşmesine sebebiyet verebilir. Bu kez 20 bin lira riske ederek 2 bin liralık işlem açacağım. Bin dolar düşerse bana yaklaşık 20 Bin lira kâr bırakacak. 22 bin üzerine çıkarsa 20 bin lira kaybım olacak. 20400'e tekrar geldikten sonra düşmesi benim açımdan çok faydalı olur.

Yorum

• kubilaytt
          kubilaytt yorum yaptı
          Yorum düzenleme
          Kumar gibi Allahsız 20000den pozisyon açtım 10 dakikada eksi 1000 artı 1000 git gel aklım gitti. Kısa günün karı 400ü alabildim. Kalbim durdu amk. Pozisyonu kapattım uçtu şerefsiz.

• betdeep34
          betdeep34 yorum yaptı
          Yorum düzenleme
          hocam x200 kaldıraç hangi sitede var.

• EndoplazmikBirKulum
          EndoplazmikBirKulum yorum yaptı
          Yorum düzenleme
          betdeep34 Yeni gördüm mesajını, Huobi'de var.
      • EndoplazmikBirKulum
        • 02 Dec 2017
        • 4960
        • Kripto Para - Airdrop

Yeni solana yeni avalanche: Evmos. (2.5$).

Şuan 86. Sırada. Çok da uzak olmayan bir gelecek zaman içinde ilk 20 kripto para içerisine girecek. Bu da en az 10x yapacağı anlamına geliyor. Avalanche'ın 10 Dolardan 150 Dolara gitmesi gibi bir hareket gelecek. Ne kadar sürede gelir derseniz maksimum 2 yıl derim. En uzak ihtimal gerçekleşip 2 yıl sonra 15x gelse bile hayattaki en iyi yatırımı yapmış olursunuz. Parayı 2 yılda dolar bazında 15'e katlayacak bir yatırım aracı ben bilmiyorum. Biliyorum da onlar çok daha riskli.

Yorum

• ozgok18
          • 09 Jul 2012
          • 9312
          • Win win win
          • İnsan Sarrafı

Ayın 20 sine kadar düşmeden giderse alacağım, aklımdakiler LTC neo ve link

Yorum

• EndoplazmikBirKulum
            • 02 Dec 2017
            • 4960
            • Kripto Para - Airdrop

Yeni solana yeni avalanche: Evmos. (2.5$).

Şuan 86. Sırada. Çok da uzak olmayan bir gelecek zaman içinde ilk 20 kripto para içerisine girecek. Bu da en az 10x yapacağı anlamına geliyor. Avalanche'ın 10 Dolardan 150 Dolara gitmesi gibi bir hareket gelecek. Ne kadar sürede gelir derseniz maksimum 2 yıl derim. En uzak ihtimal gerçekleşip 2 yıl sonra 15x gelse bile hayattaki en iyi yatırımı yapmış olursunuz. Parayı 2 yılda dolar bazında 15'e katlayacak bir yatırım aracı ben bilmiyorum. Biliyorum da onlar çok daha riskli.
            Benim beklentim aslında 10-15x falan değil, ben en fazla 2 yılda net 40 katına çıkmasını ve 100 Dolar olmasını bekliyorum. Olacağından eminim, çok güveniyorum. Şuanki hâli avalanche'ın 2 dolarda bir süre beklemesi ile aynı. Kripto paralarda tarih çok daha hızlı tekerrür ediyor.
            Avalanche 6 Dolarken 100 dolar olacak dedik 150 oldu. Boşuna da demedik araştırıyoruz, ona göre tahmin yazıyoruz. Evmos da 6 yıllık emek var, 6 yıllık çalışmanın ürünü, bu emekler karşılıksız kalmayacak. Evmos'u bir anda üretilen doge ile shiba ile karıştırmayalım.
            ​​​​​
            En son EndoplazmikBirKulum tarafından düzenlendi; 09 - 07 - 22, 00 : 24.

Yorum

• Selocan42
              • 12 Dec 2021
              • 229

Benim beklentim aslında 10-15x falan değil, ben en fazla 2 yılda net 40 katına çıkmasını ve 100 Dolar olmasını bekliyorum. Olacağından eminim, çok güveniyorum. Şuanki hâli avalanche'ın 2 dolarda bir süre beklemesi ile aynı. Kripto paralarda tarih çok daha hızlı tekerrür ediyor.
              Avalanche 6 Dolarken 100 dolar olacak dedik 150 oldu. Boşuna da demedik araştırıyoruz, ona göre tahmin yazıyoruz. Evmos da 6 yıllık emek var, 6 yıllık çalışmanın ürünü, bu emekler karşılıksız kalmayacak. Evmos'u bir anda üretilen doge ile shiba ile karıştırmayalım.
              ​​​​​
              evmosun olayı nedir? neden bu kadar güvneiyorsun?

Yorum

• Galasek
                • 14 Mar 2005
                • 4725

​​​​​
                Sol ve avax gibi projelerin başarılı olmalarının nedeni bana göre tam zamanında piyasaya girmeleri. Ayı döneminde piyasaya girenler çoğunlukla hayalkırıklığı yaratıyor. Sol ve avax tam boğa sezonu başlangıcında piyasaya girdi ve yatırımcılarına en az 200 kat kazandırdi. Buraya yazdığın şeyler çok değerli evmosu izlemeye aldım

Yorum

• dragonflame
                  • 19 Jun 2016
                  • 2139

Amerikan Doları, Amerika'daki Faizler, Amerika'daki Enflasyon ve FED ne yapmaya çalışıyor? Piyasalarda neler oluyor? Bunlar hakkında yazacağım.

1- Piyasalarda neler oluyor?
                  Öncelikle FED faiz arttırımlarına devam ediyor. Bunu herkes biliyor. Ayrıca, piyasadan para çekeceğini de açıklamıştı ancak Haziran ayında bunu yapmadı. Tam aksine ufak bir alım yaptı. Bunu yanlış okuyanlar oldu.

Neden yanlış okuyorlar?
                  Bu yanlış okuma neye yol açtı?

FED piyasadan tappering olarak para çekmedi. Ancak ki ne ancak!!! FED vadesi gelmiş olan BONO'ları yenilemiyor.
                  Bu zamana kadar vadesi gelmiş olan bonolarda FED hep alıcı kısmında oldu. Şu an piyasada ALICI KISMINDA KİMSE YOK

FED piyasadan para çekmemesine rağmen neden sert bir düşüş geldiğini anlayamayan arkadaşlar için asıl sebebin bu olduğunu söylemek istiyorum.
                  Ayrıca, henüz para çekmedi, bir de para çekse neler olur diyen arkadaşlar içinde cevabını buradan vereyim.

Piyasada bir alıcı bir satıcı olmak zorunda. Şu anda alıcı kısmı boş kaldı. FED eninde sonunda burada tekrar alıcı kısmında olacak. Yani sandığınız gibi bir durum olmayacak.

Bu akşam yine bono ihaleleri var, bakalım FED ne yapacak :=) ahahaha

2- FED'in faiz kararı ve enflasyon

Resmi enflasyon 8.6. Bazı kişiler diyor ki; bundan sonra baz etkisi hesaplanacak ve enflasyon düşecek.

Gelin beraber bakalım 2021 yılı chartlarına
                  2021 Haziran ayı enfaslayonu 0.5
                  2021 Temmuz ayı enfaslayonu 0.4
                  2021 Ağustos ayı enfaslayonu 0.3

Önümüzdeki 3 ayda enflasyondan 1.2 puan azalacak.

Peki 2022 Haziran-Temmuz-Ağustos aylarında enflasyon ne kadar açıklanacak?
                  2022 Haziran ayı için en iyimser beklenti 0.9, Reel beklenti 1.3
                  Temmuz ve Ağustos'a 1'er puan desek.
                  Eylül ayında Amerikan enflasyonu en iyimser ihtimalle %10'un üzerinde açıklanacak.

Faizlerin %1.25 olduğu ortamda FED faiz artırımına devam etmek zorunda. Bu yüzden piyasalarda şu an için olumlu bir hava bekleyen arkadaşlar, kendilerine yol yakınken başka bir ilgi alanı seçsinler.
                  Yarın enflasyon raporu açıklanacak.

3- Amerikan doları

Amerikan dolar endeksi yükselmeye devam ediyor. Bazı arkadaşlar FED'in faizleri arttırmasından dolayı dxy'nin yükseldiğini zannediyor.
                  Aslında hikaye bu değil.
                  Amerikan GDP'si 20 trilyon dolar.
                  2020 ve 2021 yıllarında %15'er kamu dışı açık verdi. Bu miktarda 3+3.2 trilyon dolardan 6.2 trilyon dolar yapar.
                  Piyasa bunu görünce, kardeşim bir dakika burada bir terslik var, böyle bir kamu borçlanmasında FED'in bilanço daraltamayacağını anladı ve DOLARI KALDIRAÇLI BİR ŞEKİLDE SHORT pozisyona aldılar.

Ancak, piyasada oluşan korku bu kişilerin ödeyeceği faizleri arttırdı ve short pozisyonlarını kapatmaları için, piyasadan daha fazla dolar almalarına yol açtı.
                  Rusya'nın dolardan çıkıp, altına geçtiği, Çin'in elindeki doları yedire yedire boşalttığı bir dünyada, DOLAR ENDEKSİ bir süre sonra ÇOK SERT BİR SATIŞ YİYECEK.

Powel çok büyük hata yapıyor. Öyle böyle değil.

Powel hem Amerika'yı resesyona götürdü HEM DE DÜNYA PARA BİRİMİ OLAN DOLARIN TAHTINI KAYBETMESİNİN ÖNÜNÜ AÇTI.

Piyasalarda neler olacak?

Powel'ı koltukta tutanlar, bir süre daha piyasaların aşağıya gitmesini isteyecekler. Şu an Abd kamu borcu %140 seviyesinde.
                  Piyasalar bunun sürdürülemez olduğunu fark edince, doları satışa koyacaklar. Powel'ı koltukta tutanlar kendilerini kurtarabilmek için şu açıklamayı yapacak.

Benim 1. önceliğim büyümedir
                  Bono alımlarında alıcı pozisyonuna tekrar FED oturacak ve PİYASALARDA RALLİ BAŞLAYACAK.

Yorum

• kubilaytt
                    kubilaytt yorum yaptı
                    Yorum düzenleme
                    Dış güçler Amerika yla uğraşıyor..

• dragonflame
                    dragonflame yorum yaptı
                    Yorum düzenleme
                    Ukrayna'yı en fazla destekleyen ülke İngiltere'nin bakanlarını ve başbakanını şutladılar.
                    Biden'ın oğlunun ifşaları paylaşıldı.
                    Dış güçler değil de iç güçler, stratejik hata yaptılar. Yeni anlaşma peşindeler. Bir temizlik yapmaları lazım.
                    Powel kuklasını da bu şekilde yöneteceklerdir.
                • Michelangelo
                  Fransa Ligi
                  • 04 Sep 2009
                  • 12455

Tesla sahip olduğu #Bitcoinlerin %75'ini sattığını açıkladı.

Elon yine piyasaya müdahale etmiş. Açıklamadan sonra %5 düşmüş.

Yorum

• kubilaytt
                    kubilaytt yorum yaptı
                    Yorum düzenleme
                    Manipülasyoncu O.Ç. elon
                • ozgok18
                  • 09 Jul 2012
                  • 9312
                  • Win win win
                  • İnsan Sarrafı

Haftasonu her yer kırmızı olacak diye düşünüyorum

Yorum

• EndoplazmikBirKulum
                    • 02 Dec 2017
                    • 4960
                    • Kripto Para - Airdrop

The Merge için Eylül ayında gelecek deniyor bu gerçekse Ekim'de Ethereum 3 Binden aşağı olmaz. The Merge piyasayı kurtarır demiştim haberi bile Ethereum da %50 den fazla yükselişe sebep oldu. Önümüzdeki günlerde bizi Ethereum boğası bekliyor olabilir. Ethereum yükselirken hangi birimler 10-15 kat yükselecek asıl meselemiz bu.

Yorum

• budela
                      • 01 Feb 2009
                      • 3611

BİNANCE quizleri açabilen varmı birini yaptım şimdi hiçbirşey gözükmüyor

Yorum

• negatheef
                        negatheef yorum yaptı
                        Yorum düzenleme
                        1 tanesini alabildim bitti.
                        sistem çöktü zaten bi ara o ara bitirdiler.
                    • yu_cin
                      • 21 Jan 2008
                      • 2229

İlk olarak budela tarafından gönderildi
                      BİNANCE quizleri açabilen varmı birini yaptım şimdi hiçbirşey gözükmüyor
                      Hocam 2-3 dakika erken açıyorlar, 09:57 gibi sayfayı yenile öyle yap quizi. bende ayrıca front açık şuan, daha önce almayanlar kapanmadan alsın.

FONT Quize Anwar

Q: How does Frontier ensure the safety of its users?
                      A: Frontier performs rigorous due diligence on all natively integrated projects, requiring them to show security proof via audit reports.

Q: What is the role of FRONT in the Frontier ecosystem?
                      A: FRONT is the utility token of the Frontier ecosystem. It has a total supply of 100M and is mainly used to reward users for exploring DeFi and using the Frontier wallet.

Q: What is the difference between native wallet integration by Frontier and non-native wallet integration?
                      A: Native wallet integrations are implemented directly inside a wallet, while non-native rely on third-party applications and dapp browsers.

Q: Which popular NFT marketplaces does Frontier support?
                      A: All are correct

Q: How many cryptocurrencies can you swap using Frontier?
                      A: 4000+

Q: Which non-EVM blockchains does Frontier currently support?
                      A: Solana, Tezos, Algorand, Zilliqa, Bluzelle, Elrond, BNB Beacon Chain

Q: What is native staking in Frontier?
                      A: Native staking is the staking of assets with validators to secure a blockchain, performed natively within the Frontier wallet application

Q: On which devices is Frontier supported?
                      A: iOS & Android

Q: What is the benefit of Frontier's Smart DeFi Notifications?
                      A: Smart DeFi Notifications keep users up-to-date on their DeFi, NFT, and GameFi positions across all network

Yorum

• negatheef
                        negatheef yorum yaptı
                        Yorum düzenleme
                        front 1 ay önce falan vardı. boşa çözmeyin çözseniz de ödül bitti diyecek.

• yu_cin
                        yu_cin yorum yaptı
                        Yorum düzenleme
                        negatheef ben BUSD ve Shiba testini de sonradan çözüp ödül almıştım, işleniyor kısmında görünüyor şimdilik.
                        https://i.hizliresim.com/4d6pms6.jpg

• negatheef
                        negatheef yorum yaptı
                        Yorum düzenleme
                        yarın akşama doğru gelir ödüller iyi yakalamışsınız. başka yerde almaya çalışanlar hiç alamadı.
                    Çalışıyor...