Kripto Para İletişim

Daraltma
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
yeni gönderiler
  • Can1994
    • 04 Oct 2014
    • 279

Ethereum yine yeniden 3350$ direncinde
    fibonacci 0.61 direnci..bitcoin için 51k$ neyse ethereum için 3350$ aynı anlam ifade ediyor teknik analize göre.

Yorum

• EndoplazmikBirKulum
      • 02 Dec 2017
      • 4960
      • Kripto Para - Airdrop

Şakkadanak 10 Dolarlık Ethereum aldım çok etkili oldu BTCye rağmen 3350 direncinin üzerinde tutunmakta kararlı. Bir 20 usdt daha cüzdanimda bekliyor 3350 ye düştükçe 10+10 şeklinde alır pumplarım.

Polkadot bugün bize lisan-ı haliyle "Çok yakında 50 Dolar olacağım 36 Dolar hedefi çok az" dedi. Kendileri 24 Dolarken koyduğumuz 36 Dolar hedefini beğenmemiş

Yorum

• ForeverYoung
        ForeverYoung yorum yaptı
        Yorum düzenleme
        10 dolar derken 10.000 dolarlık mı?

• EndoplazmikBirKulum
        EndoplazmikBirKulum yorum yaptı
        Yorum düzenleme
        ForeverYoung Ethereum pumplamak için 10 milyar dolarlık almak gerekiyor market cap 400 milyar dolar. 10 bin doları tek seferde işlem ücretine ödeyen var.
    • kubilaytt
      • 18 Dec 2013
      • 5949

Beyler bileği sağlam birisi şu Btc denen hıyara iki tokat çakıp kendine getirsin yoksa elimde kalacak..

Çık lan çık yukarı kırmızı meyvelerden soğudum sayende çık lan.

Yorum

• kubilaytt
        kubilaytt yorum yaptı
        Yorum düzenleme
        Sırası ile 49 sonra 54 sonra 60 hadi koçum benim 47 sana yakışmıyor hadi bebeğim..

Buradan iki çift lafımda asyalı müptezellere kendinize çeki düzen verin bir gece ansızın 82 Çin yaparız aklınız gider..

Çin seddide engel olamaz bize.

• Yngwie
        Yngwie yorum yaptı
        Yorum düzenleme
        BTC Dominance azalıyor. Yani Bitcoin fiyatı azalıyor para altcoinlere akıyor bkz ada solana fantom vet vb (portföyünün altcoin ağırlıklı olduğunu varsayıyorum elbette) Tabi Bitcoin şöyle 80-90bin gördüğünde bu olay olsa daha güzel olurdu
    • EndoplazmikBirKulum
      • 02 Dec 2017
      • 4960
      • Kripto Para - Airdrop

Arbitrum çıktı... Şuan 50 dolara yapılan swap Arbitrumda 1 dolar. Ethereum da ki pozitif ayrışmanın sebebide Arbitrum. Huobi ve okex borsalarından Abitrum ile Ethereum transferi yapılabilecek. Yakında binancea da gelir.

Artık Ethereuma bulaşmadan Ethereum kullanabiliriz.

​​​​​​Bnb de ki aşırı populerligin sebebi Ethereum da ki yüksek islem ücretleri ve diğer Ethereum rakiplerinin yeterince iyi olmamasıydı. Ethereum artık çok daha güçlü, Arbitrum ile işlem ücreti daha az. Sonra Cardano Eylül ayinda gümbür gümbür geliyor, 200-300 milyar market cap bile mümkün olabilir. Solana desen müthiş işler yapıyor. Avalanche yine öyle 3-4x daha gitmesi gerekiyor. Polkadot geride kaldı ama yetişecek.... Say say bitmiyor hepsi birden müthiş başladı ve Bnb nin popüler olmasını sağlayan herşey geride kaldı.

Yorum

• Yngwie
        • 16 May 2013
        • 2846
        • USDC BUSD

Btc dominance erken düşmeye başladı. Bu gidişle eylül ortası gibi kademeli olarak satmaya başlayabilirim. Biraz kar realizasyonu yapmaktan zarar gelmez. Eylül sonu yada Ekim başı büyük indirim kampanyaları, dampingler görebiliriz. Piyasada fomo artmaya başladı. Infrastructure bill konusunda endişeliyim
        En son Yngwie tarafından düzenlendi; 01 - 09 - 21, 15 : 37.

Yorum

• Can1994
          Can1994 yorum yaptı
          Yorum düzenleme
          Eylül ayı reset ayı güzel bir reset atacaklar sonra yola devam..
          Şu para bolluğunda böyle bitmez bu hikaye..

• kubilaytt
          kubilaytt yorum yaptı
          Yorum düzenleme
          Hocam sen nefesi sağlam birisine benziyorsun şöyle güzel bir dua et hayrına da az daha yükselsin şu coinler..

Severek takip ediyorum seni.

• EndoplazmikBirKulum
          Yorum düzenleme
          Hep eskiye göre hesapliyorsunuz tüm bunlar yeni normalimiz
      • Can1994
        • 04 Oct 2014
        • 279

Bölüm sonu canavarına doğru yola çıktık.
        Bakalım bu sefer kıralacak mı 0.61 direnci..

Yorum

• Can1994
          Can1994 yorum yaptı
          Yorum düzenleme
          Fibonacci dönüş formasyonu(tepeden dibe çektiğin fibonacci ) 51k $ tam altın oran 0.61 direnci var

• Can1994
          Can1994 yorum yaptı
          Yorum düzenleme
          0.61 en zor aşılan dirençlerden biri kabul ediliyor fibonacciye göre

• EndoplazmikBirKulum
          Yorum düzenleme
          Öylece 0.61 yazıp bırakınca anlayamadım tamamdır şimdi oldu eyvallah çok haklısın
      • EndoplazmikBirKulum
        • 02 Dec 2017
        • 4960
        • Kripto Para - Airdrop

Ben şuan panik yapacak bir durum görmüyorum. Para Bitcoinden altcoinlere akmıyor ki sorun olsun. Piyasa eski piyasa değil dünya değişiyor kripto paralar ışık hızında değişiyor. Bence bu dominasyon falan yeni normalimiz. Bitcoin 42-51 arası gezindiği sürece sıkıntı yok.

Ethereum 3 bin üzerini kendine yeni normal ilan etti, nasıl bir ara 100 dolarlara geziniyorsaydi şimdi de olası bir ayı da 3 binlerde duracak. Benim yeni fiyatım 3 Bin dolar dedi Bitcoin de mecburen buna eyvallah demek zorunda. 3 Binden aşağı düşmemekte kararlı olması yukarı yönlü yeni fiyat hareketi gelecek demekti ondan dolayı Bitcoin 60 bin olmadan Ethereum 6 bin demiştim. Fazla demiş de olabilirim hep birlikte nereye kadar gidecek göreceğiz. Bu arada 3300 lere kadar tekrar geri çekiledebilir.

2-3 Milyon kadar daha Ethereum borsalardan cüzdana aktarıldı. Rezerv hızla azalıyor, piyasada Ethereum kalmıyor Bitcoin kusura bakmasın abi tabiki Ethereum yükselecek.

Ethereum fiyatı halen çok ucuz peki neden? Şimdi müthiş bir Nft çılgınlığı var ve başı çeken coin olan Solana bu çılgınlığın etkisi ile parlıyor. Cardano desen hard fok var onun haberi ile yükseliyor. Avax, Celo, Fantom geliştiricilere ödül vereceğini açıkladı ondan yükseliyor. Şuan bunların altın çağı peki sonra ne olacak? Sonra hepsi durgunlaşacak, normale binecek, normal döngüsüne dönecek yani rayına oturacak. Örnek vermek gerekirse Bnb için yukarda yazdım. Bunlar normale bindiği zaman insanlar yine Ethereuma akın edecek ve fiyat fırlayacak.

​​​

Yorum

• EndoplazmikBirKulum
          • 02 Dec 2017
          • 4960
          • Kripto Para - Airdrop

Nft çılgınlığı normale dönecek derken saçma sapan çizimlerin 100-200 Solana fiyatına satılması nornale dönecek. Yoksa Play to Earn tokenlari yani oyun oynayarak para kazandıran tokenlar her zaman popüler olur. Neden böyle olur? Çünkü her gün oyun oynayan milyarlarca insan var, hep var olmaya devam edecek ve henüz bunun çok ama çok azı Nft oyunlarunda zaman geçiriyor. Oyundan para kazanma fikri varken neden insanlar oyunun her aşamasına para isteyen, bizim büroların slotları gibi hep alan hiç vermeyen klasik oyunları oynasın?

Bu Nft çılgınlığı da market büyüklüğünü iyice sömürmeye başladı. Kara delik gibi bişey hacim kayboluyor. Çok para kazandırıyor olsada böyle kısmen olumsuz bir etkisi var.
          En son EndoplazmikBirKulum tarafından düzenlendi; 01 - 09 - 21, 20 : 55.

Yorum

• kubilaytt
            • 18 Dec 2013
            • 5949

Saldırın hücum....

50k 60k 70k ya hakkkkk....

Yorum

• Yngwie
              • 16 May 2013
              • 2846
              • USDC BUSD

Charles Hoskinson aşı pasaportları saçmalığı hakkında konuşuyor.
              adamın dibisin Charles. Bu adam bir gün ABD Başkanı olmalı

https://youtu.be/dOQf7TtA7U4

Yorum

• Can1994
                • 04 Oct 2014
                • 279

glassnode'da yeni dikkatimi çeken bir metrik var.
                Bitcoin: Revived Supply Last Active 2+ Years
                2 yıldır hareketsiz duran 18bin(14ema top noktası) btc'yi satmışlar.fiyat 42k$ iken.(30 temmuz 2021)
                bundan önceki en son top nokta ise ocak 2021 de 14 bin satmışlar fiyat yine 40k$ iken

daha ilginci 3 yıldır hareketsiz olanlarda yine 30 temmuz 2021 top nokta yapmış hareket eden koin sayısı ama ondan önceki hareket eden max sayı 2019 temmuzda..

uzun süreli hodl edenler ümidi kesmiş görünüyor ralliden çok enteresan veriler gerçekten.
                2-3 yıl bekle 50-60 K $ dan satma 42k$ da sat ilginç cidden.

Yorum

• Can1994
                  Can1994 yorum yaptı
                  Yorum düzenleme
                  +1,+2,+3,+5 bütün hepsinde hareket eden koin sayılarında ciddi düşüşler olmuş son bi haftada yaklaşık.
                  miktar olarak hareket eden koin sayısı düşük görünse de piyasa eğilimi açısından vereceği mesaj olarak bakılırsa yıkılmadan iyi atlatmışız o satış dalgasını bana göre.

• Yngwie
                  Yngwie yorum yaptı
                  Yorum düzenleme
                  Çok faydalı (ve ilginç) bilgiler bu paylaştıkların Can. Çok teşekkürler. Onchain metrikleri takip etmek çok önemli özellikle bu dönem.

• Can1994
                  Can1994 yorum yaptı
                  Yorum düzenleme
                  rica ederim hocam.dönüşü yakalamak için temmuz sonuna kadar takip ediyordum verileri yükseliş gelince bırakmıştım takibi ama riskli bölgelerde olduğumuz için yine başladım takibe.gözüme çarpan veriler oldukça paylaşım yapacağım forumda.
              • StOpLAZmAnYaX
                • 16 Jun 2007
                • 14672

kubilaytt bunlar daha iyi gunlerin. Bir hafta icerisinde ayin 6 sina kalmaz max 10 una kadar sert dususe hazirlikli ol

Yorum

• kubilaytt
                  kubilaytt yorum yaptı
                  Yorum düzenleme
                  Mümkün değil.
              • Yngwie
                • 16 May 2013
                • 2846
                • USDC BUSD

Bir siyah kuğu çıkmazsa piyasanın önü açık gözüküyor ama yine de temkinli olmakta fayda var. Sosyal medyada, telegram gruplarında when lambooo ada 100$ Olacak gibi msjlar artmaya başladığında uzun zamandır sizi arayıp sormayan coinlere öcü diyen arkadasınız sizi arayıp hangi coini alayım diye sormaya başladıgında satış zamanı yaklaşıyor demektir.

Siyah kuğu ne olabilir? Vicdansız duygusuz allahsız kalpsiz regülatörler düzenleyiciler. Herkes fed diyor ama esas tehlike FATF. Neyse ki ekimde açıklamaları bekleniyor o yüzden şimdilik rahatız. Fud tohumları saçabilirler. Bir diğer siyah kuğu da çok ölümcül yeni bi varyant olabilir gerçi insanlar alıştılar medyadaki korku dolu haberlere eskisi gibi panik olmuyorlar. Martta neydi öyle zannedersin dünyanın sonu geldi. Sahi televizyonlarda hep gösterilen korona olunca yere düşen bayılan insanlar vardı noldu onlar? Koronanın bi güzel yanı da nezle grip tarihe karıştı bitti çok şükür)))

ada 3$’ı geçti. Şeytan şimdi satsam mı diye dürtmeye başlar. Fiyatların böyle yükseldiği dönemler insanda huzur muzur kalmaz oysa ada 1$ iken ne kadar rahattık sadece al depola nerde şimdi o fiyatlar. Ben satmayı pek sevmiyorum satmayı düşününce içimi bir hüzün kaplıyor ama kademeli olarak da kar almak lazım tabi şu an erken. Piyasa dinamiklerime göre daha önce bahsettigim gibi ekimde biraz cashout yapılabilir. Piyasa önümüzdeki 2 hafta cok hızlı giderse eylül ortası da az (%10 vb) cashout yapılabilir ama daha benzinimiz var gibi gözüküyor. Btc dominance yakından takip edelim şimdilik sıkıntı gözükmüyor ama her an için temkinli ve tetikte olmalıyız. Yazın rahattık günlerce fiyatlara bakmadığım oldu ama artık ekrana yapışmamız gereken dönemdeyiz. Kimse en zirvede satamaz ama zirveye yakın bi yerde bile satsak iyidir. Zirve ne zaman olacak muhtemelen ekim-ocak22 arası. Döngülerin uzama ihtimali de var o zaman ocağın ilk 4-5 ayına uzayabilir. Gelecegi kimse bilemez. Bi önceki zirveyi geçecek miyiz önümüzdeki günlerde göreceğiz. Dediğim gibi kuğulara bağlı)))

ekimde beklediğimiz olumlu gelişmeler çok. Kurumsal adaptasyon hızla artıyor 3. Çeyrek balance sheetler açıklanacağı zamanı (muhtemelen ekimin ilk yarısı) merakla bekliyorum. Etflerin de bu zamanda onaylanma ihtimali yüksek. Keşke future değil de normal etf olsaydı o zaman daha etkili olurdu neyse bakalm önümüzdeki günlerde neler göreceğiz özetle tehditler de var fırsatlar da.

son olarak, kriptoları sadece al sat yapıp para kazandıgınız bir şey olarak görmeyin. Tarihteki en büyük devrimlerden birinin parçası oluyorsunuz. Kriptp özgürlüktür. Kripto bir yaşam biçimidir. Kripto bir felsefedir.

Yorum

• kubilaytt
                  kubilaytt yorum yaptı
                  Yorum düzenleme
                  Allah Holo nun belasını versin..

Proje patlayacak gibi..

Holo denen şeyin ekibinin hepsini çatır çutur bipppppp..

Boş coin kanka benden demesi.. JuanPablo

• JuanPablo
                  JuanPablo yorum yaptı
                  Yorum düzenleme
                  Pişmanlık var mı kubilaytt

• kubilaytt
                  kubilaytt yorum yaptı
                  Yorum düzenleme
                  Yok kanka bu ibişlerin yüzünden çok tren kaçırdım bir kere de bunların yüzünden kaçırmışım çok dert değil.. JuanPablo küfür ettim işe yaradı galiba
              • Yngwie
                • 16 May 2013
                • 2846
                • USDC BUSD

Havuz medyası yine şaşırtmadı. Birkaç ay önce ''BITCOIN ÇAKILDI!! BITCOIN DOLANDIRICILIĞI!! BITCOIN'DE ÇÖKÜŞ SÜRÜYOR'' türü manşetler atan medya şimdi bullish olmuş))))) FOMO pompalamaya başladılar, bu gidişle ekim kasım gibi satmak mantıklı olabilir. Fear/Greed indexi takip edelim. Piyasa ile ilgili olumluyum, sonuna kadar bullishiz ama fazla da uçmayalım, ayaklarımız yere bassın.

https://www.sozcu.com.tr/2021/ekonom...afazlahaber_ai

Yorum

• Galasek
                  • 14 Mar 2005
                  • 4725

İlk olarak Yngwie tarafından gönderildi
                  Havuz medyası yine şaşırtmadı. Birkaç ay önce ''BITCOIN ÇAKILDI!! BITCOIN DOLANDIRICILIĞI!! BITCOIN'DE ÇÖKÜŞ SÜRÜYOR'' türü manşetler atan medya şimdi bullish olmuş))))) FOMO pompalamaya başladılar, bu gidişle ekim kasım gibi satmak mantıklı olabilir. Fear/Greed indexi takip edelim. Piyasa ile ilgili olumluyum, sonuna kadar bullishiz ama fazla da uçmayalım, ayaklarımız yere bassın.

https://www.sozcu.com.tr/2021/ekonom...afazlahaber_ai
                  Ekim gibi kriptopara yasasını meclise taşımayı planlıyorlar. Yüksek vergi ile boğa sezonu kursağımızda kalabilir.

Yorum

• Galasek
                    Galasek yorum yaptı
                    Yorum düzenleme
                    jonson12 kartı olan borsa bularak. ecocard benzeri bir kartı olan borsa bulursak şahane olur. bazı borsalarda P2P yöntemi var, o da bir çözüm olacaktır. Yani benle sen borsa vasıtasıyla bir araya geliyoruz. Ben alıcıyım, sen satıcı. Ben sana TL gönderiyorum, sen de bana kriptopara.

• jonson12
                    jonson12 yorum yaptı
                    Yorum düzenleme
                    Yada yurtdışında ki akrabalara yollayacağız mecbur ,al sat yapmayacağım tutarı

• Yngwie
                    Yngwie yorum yaptı
                    Yorum düzenleme
                    Kapalıçarşı yolu gözüktü
                    P2p yaparsın, bitcoin boZduran döviz ofisleri var varoglu var yani birçok çöZüm var sıkıntı olmaz
                Çalışıyor...