Kripto Para İletişim

Daraltma
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
yeni gönderiler
  • EndoplazmikBirKulum
    • 02 Dec 2017
    • 4960
    • Kripto Para - Airdrop

Biraz cheecoin alın aldırın ya 100x hedefiyle aldık 0.05 den 0.12 ye çıktık ama bu çok az sizinde desteğiniz lazım. Ne kadar çok bilinirse o kadar değer kaznacak. Cheecoin alın hep birlikte 100 kat para kazanalım. Az çok demeyelim cheecoin alalım sosyal.medyada 100x yapacak diye yayalım. Arz sadece 100 milyon amaç güzel, gercekten 100x yapma potansiyeli var tabiki batma potansiyeli de var

Yorum

• dragonflame
      dragonflame yorum yaptı
      Yorum düzenleme
      200 dolara kaç x yapıyor

• EndoplazmikBirKulum
      EndoplazmikBirKulum yorum yaptı
      Yorum düzenleme
      200 dolara çok x yapıyor şuan hesaplayamadim ama bayağı yapar

Cheecoin gerçekten iyi 5 dolar falan olmaması için bir sebep yok. Fazla değil 5 dolara gelirse benim aldığım fiyati 100 e katlıyor 500 milyon dolar piyasa yapıyor. Nft pazarını açtılar sanatçılarla falan anlaşmalarda oldu, ekip aktif çalışıyor borsalarda listelenme haberleri yakında gelebilir. Bunu shitcoinlere 20-30 dolar atarken gördüm 250 dolar yatırdım

Şuan pankek den alabilirsiniz, sizde cheecoin alın bir hayat kurtarın
  • dragonflame
    • 19 Jun 2016
    • 2139

Elon Musk ile ilgili düşüncemi son kez yazmak istiyorum. Yazdıklarım beni bağlar ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Farklı görüşler olabilir ve herkesin görüşüne saygı duyuyorum.

Bu adam bir Trader ve çok başarılı bir Trader. Grafiklerden yaptığım analizlere göre elindeki nakit para tahmini olarak 60 ile 85 milyar dolar arasında.

2020 Nisan ayıyla birlikte FED'in basıp, piyasaya sürdüğü 4 trilyon dolar var. Elon, Mart ayının sonunda ve Nisan ayının başında borsa ilgili Tweet'ler atmaya başlıdı. Ardından piyasadaki bol likidite borsadaki hisse senetlerine giderek, ABD borsasının globalde %60 değer kazanmasını sağlıyor. Burada etkiyi FED yapıyor Elon'da ismini geçirmiş oluyor. Yatırımcılar çok ciddi bir para kazanıyor. Ağustos ayıyla birlikte kripto paralarla ilgili Tweet'lere yoğunluk veriyor. Nitekim Kasım ayında benimde kendi analizlerimde paylaştığım gibi yükseliş trendine giriyoruz.

2021 Nisan ayının son döneminde, diğer başlıkta yazdığım gibi Abd'deki tahvil faizleri ve enflasyonist etkinin piyasalardaki bol paradan dolayı olumsuz etkilerini o da görüyor.
    Piyasa yapıcıların yaz aylarıyla birlikte bu etkiye hamle yapacağını görüyor ve daha önce kripto paralarla alakalı yazdığı olumlu görüşlerin yerine, tamamen zıt olumsuz düşüncelerini Tweet'ler halinde paylaşmaya başlıyor.

Benim izlenimlerim şu şekilde: Elon Musk çok başarılı bir Trader ve piyasayı çok yakından takip ediyor. Gelecekte piyasa yapıcıların, piyasalara yapacakları etkileri önceden görerek pozisyonunu ona göre alıyor. ABD'deki enflasyon raporunu görünce de bu sefer olumsuz düşüncelerini paylaşmaya başladı. Çünkü piyasaların gelecekte nasıl şekilleneceğini bildiğini için yine önden pozisyon almayı tercih etti.

Bunu görende sadece Elon Musk değil. Özgür Demirtaş hocada yazdı. Nisan sonlarında bende yazdım. Benim görebildiğim bir şeyi piyasanın profesyonelleri mi göremeyecek Hepsi bunu görüyor. Kripto borsa CEO'ları da görüyor. Ancak bunu dile getirmiyorlar çünkü dile getirseler para kaybedecekler.

Şimdi bunu dile getiren kişilere trol denmesi mi doğru yoksa gerçeği bildiği halde dile getirmeyenler mi aslında gerçek troller?

Elinde ortalama 70 milyar dolar olan biri 2trilyon doların üzerinde likiditenin olduğu piyasada %30 düşüş yaşatamaz. Başta CEO'lar olmak üzere, profesyonel yatırımcılar bu durumun farkında o yüzden, gelişmelerin piyasada oluşturacağı etkileri görerek ona göre pozisyonlarını düzenliyorlar.

Piyasa buradan nereye gidecek ben tahmin edemiyorum. Ancak daha önce belirttiğim gibi dünyada likidite olarak 88trilyon dolar var ve bu paranın %11'i FED'in.
    Burada parayı veren FED. O ne yaparsa piyasalarda onu göreceğiz.

Piyasalar beklentiyi satın alır, gerçekleşeni satar. FED, Haziran'da faiz arttırmıyorum derse, bir anda yukarı yönlü hareket gelir. Ama bilanço arttırma programını revize edeceğiz derse o zaman şu an profesyonellerin almış olduğu beklenti gerçekleşmiş olur.

İşin özü: Parayı veren FED. O yüzden yok CZ yok Vitalik yok Emin hoca yok Elon Musk bunlar piyasa yapıcı değiller.

Elon Musk önemli bir silah ama FED nükleer bomba. Savaş alanında silahla ancak düşmanını öldürebilirsin. Savaş alanına nükleer bomba atıldığı anda savaş alanı yok olur.

O yüzden hiçbir yatırım aracına aşık olmayın. Piyasa rasyoneldir ve en önemlisi duygusuzdur. Hata yapanı cezalandırır.
    En son dragonflame tarafından düzenlendi; 17 - 05 - 21, 21 : 01.

Yorum

• kubilaytt
      kubilaytt yorum yaptı
      Yorum düzenleme
      Hocam ellerine sağlık çoğu düşüncene aynen katılıyorum. Fakat benim burada altını çizmek istediğim bir husus var. Bu kripto para mevzusu yok edilemeyecek bir finansal boyuta ulaştı. Ayrıca bu konu çerçevesinde çok ciddi maddi manevi yatırımlar yapıldı. Bu yatırımların çöpe atılması dünyayı alt üst edebilir diye düşünüyorum.

Not: F. ck you Musk

• dragonflame
      dragonflame yorum yaptı
      Yorum düzenleme
      Sayın ForeverYoung öngörümü 19 Nisan 2021 tarihinden beri diğer başlıkta 3 kez yazdım.

Piyasalar beklentiyi satın alır, gerçekleşeni satar. Piyasalar şu anda FED'in bilanço arttırma programında revizyon kararını fiyatlıyor. Ancak FED'in 15-16 Haziran'daki toplantı da hangi kararı vereceğini ben bilemem. O yüzden bundan sonra piyasa nereye gidecek bilemem.

Ancak Nisan ayından beri yazdığım şey tam olarak buydu. Geçen hafta açıklanan enflasyon verisini 1 ay önceden söyledim ve bu olduğunda ne olacağını da söyledim.

Piyasa beklentiyi satın aldı ve gerçekleşeni de satacak. Gerçekleşecek şeyin ne olduğunu yazdım zaten ama FED bunu ne zaman yapar onu bilemem.

Piyasalara ben 1 tur arkadan geleceği de diyebilir, ABD ekonomisi toplamak için bilanço küçültmeye de gidebilir.

• tereddüt
      tereddüt yorum yaptı
      Yorum düzenleme
      fed bilanço daraltıp piyasadaki parayı geri çekerse vede üzerine faiz yükseltirse içeride doların kaç para olacağını düşünmek bile ürkütücü.
  • EndoplazmikBirKulum
    • 02 Dec 2017
    • 4960
    • Kripto Para - Airdrop

Bitcoinin 40 bin altına ineceğini sanmıyorum, buralarda kalsa stabil coin gibi hareket etse piyasa yürüyecek. Ayı piyasasina en az 4 ay var yavru panda piyasası da son bulmak üzere

Bu arada son gelişmelerle birlikte Ethereum dominansının Bitcoini geçeceği tarihte geriye alındı, çok yakında buna şahit olacağız. Aylarca BTC ve ETH dominansi eşit seviyelerde kalacak bu da alttan gelenlere yarayacak.

Elon Musk istese ayi piyasasını tek başına getirirdi. Bitcoin dominansi %60 üzeriyken bu tweetleri atsa piyasanın çökmesine yeterdi. Şimdi kralın piyasaya tam hakimiyet kuramadığını, bundan dolayı krala saldırırsa ayı piyasası olmayacağını çok iyi biliyor. Olumsuz havada varken coinlerin kendi alacağı seviyeye inmelerine yardımcı oluyor. Birde reklamın iyisi kötüsü olmaz anlayışı var, kripto para piyasası sayesinde Teslanın SpaceX in reklam yapmasına milyonlar harcamasına gerek kalmıyor
    ​​​​​

Yorum

• kubilaytt
      kubilaytt yorum yaptı
      Yorum düzenleme
      Benim şahsi görüşüm.

Emtia Döviz Hisse vb.. kıymetli olan tüm menkul değerler yükselir iken herkes kazanır, düşerken herkes kaybeder.
  • Gorbaçov
    BK Tipster
    • 11 Nov 2007
    • 4047
    • futbol, tenis, basketbol

herkesin elon'a yükseldiği şu ortamda aşırı mantıklı girişim.. şöyle coin yakalayamadık XRP çilesi çekiyoruz kaç haftadır

Yorum

• ExBronx
    • 20 Oct 2020
    • 5610

https://whale-alert.io/transaction/b...823be0be4cab1a

bu transferi kim yaptı : ) forumdan mı : )

Elon yaptı diyenler var

Yorum

• sergeninho
      sergeninho yorum yaptı
      Yorum düzenleme
      okex borsaya hiç içim sinmiyor. orda bile ne para döndürmüşler.
      stx'i ilk fiyatlandırdıklarında 1 dolarlık coini 30-40 dolardan itelediler bu borsada.
  • ozgok18
    • 09 Jul 2012
    • 9312
    • Win win win
    • İnsan Sarrafı

Bu coinler musk hıyarının bir sözüne bir hareketine mi bakıyor nasıl iş anlamadım piyasanın kaçta kaçı bu adamın elinde kşm bilir Çinlilerin ve Amerikalıların ağırlığı Bu adamın yanında hiç mi? Kafamda deli soru işaretleri

Yorum

• Yngwie
      Yngwie yorum yaptı
      Yorum düzenleme
      Bu düşüş son derece normal. Tek faktör Elon Musk değil aslında. Başka faktörler de etkili. Adalet bakanlığı tarafından başlatılan Binance soruşturması, ABD enflasyon verilerinin açıklanması vb. birçok gelişme oldu son günlerde. Elon Musk'un zamanlaması manidar. Bu kadar olayın aynı dönemde üst üste olması da ilginç. Bana tesadüf değil gibi geliyor..

Bu arada 2017'de bu tür düşüşlerden tam 8 tane olmuştu. Bu sene sadece 2 tane oldu şimdiye kadar. Yani öyle panik olacak, ah öldük bittiklik bir durum yok. Gayet normal, doğal düşüşler..bu işin fıtratında var. Geleneksel piyasaya bakar gibi bakmamak gerekiyor.
  • Yngwie
    • 16 May 2013
    • 2846
    • USDC BUSD

https://cointelegraph.com/news/coinb...pple-app-store

Coinbase
    , Tik Tok'u sollamış.

Coinbase, Tik Tok'u da geçerek Amerika'da APPLE STORE'daki en çok indirilen uygulama olmuş.

Coinbase'in 56 milyondan fazla kayıtlı üyesi var. (Sene başında 43 milyondu)
    Coinbase'in 2021 ilk çeyreğindeki işlem hacmi 335 milyar dolar.

Şubat 2021 itibariyle dünyadaki kripto varlık kullanıcı sayısının 100 milyon civarında olduğu tahmin ediliyordu. Bu trend devam ederse, sene sonuna geldiğimizde dünya nüfusunun %5'i kripto kullanıcısı olabilir..

Yorum

• ozgok18
      • 09 Jul 2012
      • 9312
      • Win win win
      • İnsan Sarrafı

Bu zamanlarda bir 30k daha neo alacaktım binance den kendi şahsım adına biraz beklemekte fayda görüyorum tırsıyorum bu aralar çatttttt diye dibe vurmasından

Yorum

• ForeverYoung
        ForeverYoung yorum yaptı
        Yorum düzenleme
        Aslında tam alım zamanı tam tersine bu zamanlar

• ozgok18
        ozgok18 yorum yaptı
        Yorum düzenleme
        Hala düşüyor bekleyeceğim
    • StOpLAZmAnYaX
      • 16 Jun 2007
      • 14672

Tron un bugun 1 lirayi az gecme sansi var midir

Yorum

• Yngwie
        • 16 May 2013
        • 2846
        • USDC BUSD

Aman arkadaşlar günümüzde sh*tcoinlerden uzak durun. Bakın bir tane var mesela özelliklerini inceleyelim:

27 trilyonu dolaşımda
        Sınırsız arzı var
        Sadece 1 node var.
        %35'i son 10 ayda basılmış!
        Bunu elinde tutanların sadece %1'i, bunun %30'una sahipler.

Elinizde varsa aman dikkat! Yeşil renk. Kısaltması USD.

Yorum

• EndoplazmikBirKulum
          EndoplazmikBirKulum yorum yaptı
          Yorum düzenleme
          10k coin ve token var renginden nasıl bilecez isim ver bize, banka olur yeşilli banka dersin anlarız. Dün 2 tanesine daha para attım birinden milyon dolarım olacak belki bana milyon dolar verecek olan talihli budur

• Yngwie
          Yngwie yorum yaptı
          Yorum düzenleme
          İsimini yazdım ya işte, kısaltması USD.
          8,35 Türk lirasına eşit diyim anla sen onu üzerinde benjamin franklin resmi var)))
      • jonson12
        • 24 Oct 2015
        • 2631

Bence piyasanın boka sarmasinda bu shit coinlerinde büyük payı var

Yorum

• Yngwie
          Yngwie yorum yaptı
          Yorum düzenleme
          Piyasanın boka sarması mı?? Market hacmi 2 trilyon doların üzerinde! Ethereum sene başından beri %365 değer kazanmış ve piyasa boka sarmış mı diyorsun))))))))))))

• jonson12
          jonson12 yorum yaptı
          Yorum düzenleme
          Son haftadaki düşüş için belirtmiştim yoksa sene başında yatırım yapan adam ihya oldu
      • ExBronx
        • 20 Oct 2020
        • 5610

çok önemli bence bu haber

Meali :

Davivienda, Auna ve Koibanx Algorand'da dijital Covid pasaportunun lansmanını duyurdu.
        Covid19 için ilk dijital sağlık pasaportu olan VitalPass, aşı takibi için Algorand’ın blok zincirinden faydalanacak.

Yorum

• ice87
          ice87 yorum yaptı
          Yorum düzenleme
          Yngwie bu dediğin zaten anlatıldı söylendi daha önce de yaşanmıştı. Bu hızlı hayatta mutasyona başa çıkamaz grip virüsü gibi sürekli mutasyon geçirecek denildi ilaç şirketleri patatent paylaşıp her ülke ile ortak çalışma yapacaktı. En son yazılanda %2,5 tüm dünya aşılanması tabi güvenmem para işi olduğu düşünürüm. Samimi degiller

• Yngwie
          Yngwie yorum yaptı
          Yorum düzenleme
          Tarihte hiç bir salgın aşı ile çözülmemiştir. Sürü bağışıklığıyla noktalanmıştır. Bir de zaten bu aşılar sonsuza kadar korumuyor ki? Çiçek aşısı gibi değil yani. 6 ay koruyormuş netfix, youtube aboneliği gibi her 6 ayda bir aşı aboneliği mi olacak? Sonra zaten neymiş mutasyon geçiriyormuşmuş mişmiş insanları korkutmak için artık ne yapacaklarını şaşırdılar ama insanlar uyanıyor artık yavaş yavaş. Neyse bu konuyu covid gribi başlığında konuşuruz)

• Yngwie
          Yngwie yorum yaptı
          Yorum düzenleme
          Tweeter'da alttaki yorumlar çok iyi bu arada birisi tüm algolarımı satacam yazmış, diğeri f*ck vaccines
      • Yngwie
        • 16 May 2013
        • 2846
        • USDC BUSD

Microstrategy 10 Milyon dolarlık daha bitcoin almış. BUY THE DIP dediğimiz olayı yapmışlar. Bu alımla birlikte Microstrategy'nin bitcoin sayısı 92bini geçti.

https://cointelegraph.com/news/micro..._medium=social

Yorum

• dragonflame
          • 19 Jun 2016
          • 2139

BATTLE IS OVER. WE HAVE WON

Yorum

• ayinecmo
            Banned
            • 05 Jan 2021
            • 2231
            • Futbol, NBA

Coin dünyası şokta, 60 tan filan BTC alanlar kafasına sıkmaya baslamistir

Yorum

• ForeverYoung
              ForeverYoung yorum yaptı
              Yorum düzenleme
              İşte buna anlam veremiyorum. Piyasa elbet düzelir ama bunlar canından olduğuyla kalır. Yazık gerçekten çok üzücü

• ice87
              ice87 yorum yaptı
              Yorum düzenleme
              @ForeverYoung
              paran cok tatlıysa bu işlere girmeyeceksin zaten anlamıyorum hem kaybetmeyi hazmedemiyor hemde büyük para peşinde koşuyor . Sene başı beklentim vardı ama pandevi devamı 0 faiz politikaları milleti buraya itti yada tutmaya devam etti. Altcoinde olan çokta etkilenmedi. Birşey çıkmaz hala devamı gelirse altlara da yansır
          Çalışıyor...